Життєві історії Сім'я

«Коли я постарію…» 12 прохань до самої себе

1. Ніколи нікого не повчай. Навіть, якщо точно знаєш, що ти права. Згадай, як це дратувало тебе свого часу…

Я вирішила написати цей лист в майбутнє самій собі не тому, що таким чином хочу обдурити склероз або попередити старече недоумство. Можливо, це захистить мене від деяких помилок…

Знаєте, в дитинстві і в юності, вислуховуючи нескінченні моралі дорослих, спостерігаючи, як сваряться батьки, як нерозумно поводяться люди похилого віку, я думала: «Коли я стану дорослою, я ніколи не буду так робити зі своїми дітьми! Я не буду виглядати так безглуздо! Я ні за що не повторю всіх цих помилок!» А потім, через роки, я з жахом ловила себе на тому, що часом роблю точно так ж: кричу на дитину, говорю банальності, збираю образи, вперто вимагаю уваги й подяки … А якщо б я вчасно згадала, як же дратувало це мене колись!

Ось чому я підготувала ці прохання для себе самої, виходячи зі свого сьогоднішнього досвіду та своїх спостережень. Сподіваюся, що через кілька десятків років, якщо я буду жива, цей лист мені потраплять на очі і допоможуть уникнути безглуздих вчинків і безглуздих ситуацій. А можливо, дещо з цього знадобиться й вам.

Отже, люба моя, коли ти станеш старою:

 1. Ніколи нікого не повчай. Навіть, якщо точно знаєш, що ти права. Згадай, як це дратувало тебе свого часу. І чи дослухалася ти до порад старших.
 2. Не намагайся допомогти, якщо тебе про це не просять. Нікому не нав’язуйся. Не намагайся захистити близьких від усіх напастей світу. Просто люби їх.
 3. Не скаржся! Не перетворюйся в сварливу бабку на лавочці біля під’їзду.
 4. Не чекай подяки від дітей. Пам’ятай: немає невдячних дітей. Є дурні батьки, які чекають від дітей подяки.
 5. Не виголошуй фраз типу: «Я в твоєму віці…», «Я віддала тобі кращі роки…», «Я старша, тому я краще знаю…»
 6. Якщо у тебе будуть онуки, не наполягай, щоб вони називали тебе на ім’я, а не бабусею. Це нерозумно.
 7. Не витрачай останні гроші на омолоджуючі процедури. Це не має сенсу. Краще витрать їх на подорож.
 8. Не дивись на себе в дзеркало і не роби макіяж в затемненому приміщенні.
  Не обманюй себе. Краще старайся завжди виглядати елегантно. Саме елегантно, а не по-молодіжному. Повір – так буде краще.
 9. Бережи свого чоловіка, навіть якщо він став зморшкуватим, безпорадним, незадоволеним дідуганом. Не забувай, що колись він був молодим, сильним та веселим. І напевно, він один з небагатьох, хто пам’ятає тебе юною, стрункою, красивою. І можливо, він єдиний, кому ти зараз по-справжньому потрібна.
 10. Не намагайся за будь-яку ціну наздогнати час: розбиратися в нових технологіях, маніакально стежити за новинками, постійно вивчати щось нове, щоб не «відстати від життя».
  Це смішно. Роби те, що тобі подобається.
 11. Ні в чому себе не звинувачуй.
  Як би не склалося твоє життя або життя твоїх дітей – ти зробила все, що могла.
 12. У будь-якій ситуації зберігай гідність.
  До самого кінця! Постарайся, це дуже важливо. І пам’ятай, якщо ти досі жива, значить, це комусь потрібно.
Дата публікації: 08.11.2019 img Поділитися