Розповідає доктор медичних наук, онкохірург, пластичний і реконструктивний хірург Олександр Бондар.
Навіщо відвідувати мамолога?
Маммолог – лікар, що спеціалізується на захворюваннях молочної залози. Вчасне звертання до фахівця дозволяє на ранньому етапі виявити патології і новоутворення, що доставляють жінці дискомфорт, а також загрозливі її здоров’ю.
Скільки разів треба ходити до мамолога?
За відсутності скарг і хворобливих відчуттів огляд повинен здійснюватися регулярно – не рідше за раз в рік.
Вік для походу до мамолога
Починаючи з 20 років, профілактичний похід до лікаря з виконанням ультразвукового дослідження молочних залоз рекомендується один раз в 2 роки. Після 40 років – щорічного.
Основні причини для термінового візиту до мамолога
- Біль в сосках, зміни форми, кольору, почервоніння, наявність виділень з них;
- сильний біль і набухання грудей в період ПМС;
- наявність ущільнень;
- підвищення температури в сукупності з симптомами вище.
Відвідування мамолога після пологів
Годування грудьми може спровокувати ряд проблем, які багаті неприємними наслідки для молочних залоз. Наприклад, застій молока, неправильне прикладання, слабкий смоктальний інстинкт у дитини можуть привести до лактостазу або маститу. Фахівець підкаже, що робити у разі лактостазу (застою) і жахливих болів, при утворенні тріщин сосків. Також перевірить стани залоз після припинення годування.
У які дні необхідно відвідувати мамолога?
Молочна залоза активно реагує на зміни гормонального фону, тому візит до лікаря рекомендується здійснювати строго в певні дні. Найпоширеніше питання: чи можна до мамолога під час місячних? Кращий час для огляду – 5 день після першого дня менструації і три подальших.
Чим небезпечне не відвідування мамолога
Хворобливі відчуття і промацує змін, як правило, відбуваються вже на розвинених стадіях захворювань. Коли лікування ускладнене і триваліше за часом. Своєчасна діагностика дозволяє запобігати розвитку патологій і не допустити їх переходу у важчу стадію.
Як проходить прийом у мамолога?
Насамперед лікар складе повну картину скарг і способу життя. Потім за допомогою пальпації обстежує груди на наявність вузликів і ущільнень. У разі необхідності направляє на УЗД (або мамографію для жінок після 40). Подальші дослідження призначаються виходячи з патологій.