Гортензії ростуть в багатьох садах і квітниках. І не дивно, адже вони є одними з найстійкіших квітучих кущів, які добре зимують в наших умовах. Їх декоративні суцвіття, що прикрашають рослини з липня до заморозків, — це те, що робить їх особливо привабливими. Один раз побачивши гортензію під час квітування, можна закохатися в неї на все життя. Проте, навіть у такої витривалої рослини як волотиста гортензія є свої вимоги і рекомендації щодо догляду, яких необхідно дотримуватись, щоб гортензія була здоровою та радувала пишним цвітінням.
Догляд за волотистими гортензіями вкінці березня – квітні
Провітрювати і зняти укриття
Волотисті гортензії стійкі до морозів, але молоді саджанці можуть бути пошкоджені сильними зимовими морозами або весняними заморозками. Рекомендується накривати їх на зиму перші 2-3 роки, використовуючи матеріал, що пропускає повітря, та знімати укриття після танення снігу, коли температура стабілізується.
Якщо рослини були накриті матеріалом, який “не дихає”, з кінця березня важливо поступово відкривати та провітрювати кущі, щоб уникнути створення сприятливих умов для розвитку хвороб.
Радимо також прочитати: Гортензія волотиста (мітлоподібна): сорти, особливості, догляд
Провести санітарну та формуючу обрізку
З кінця березня і до середини квітня можна починати весняну обрізку гортензій. Навіть якщо основні роботи були проведені восени, все одно потрібно провести санітарну та формуючу обрізку. Всі пошкоджені, сухі та замерзлі гілки потрібно видалити, а занадто тонкі гілки, що ростуть всередину куща, обрізають на пень. Без правильної обрізки гортензія може перестати цвісти.
Розпушити ґрунт, підживити та замульчувати
Після обрізання гортензії можна зробити перше підживлення. Гортензіям навесні потрібен азот для стимулювання росту зеленої маси. Підживлювати можна мінеральними, так і органічними добривами, такими як перепрілий гній або настій коров’яку. Азот допомагає активно розвивати зелену масу, а також готує рослину до подальшого цвітіння. Перед підживленням ґрунт потрібно розпушити та очистити від бур’янів, а після – замульчувати.

Догляд за волотистими гортензіями у квітні-травні
Підживити комплексними добривами
Якщо напровесні не внесли азотні добрива, можна використовувати комплексні пролонговані добрива для гортензій, які містять основні макро- та мікроелементи. Таке добриво сприяє активному росту, розвитку бутонів та підвищенню зимостійкості рослини.
Догляд за волотистими гортензіями у травні
Підживити вдруге
Коли листя на гортензії розкриється і почнеться закладання квіткових бруньок, настає час для другого підживлення. Використовуйте добрива, що містять азот, фосфор і калій, а також мікроелементи. Це допоможе рослині збільшити масу зелені, покращити якість суцвіть і збільшити тривалість цвітіння.
Розмножувати і садити
Весна — ідеальний час для посадки та пересаджування волотистої гортензії. Під час весняної обрізки можна також заготовити живці для розмноження. Для цього використовують здерев’янілі живці довжиною 8-10 см. Це дозволить виростити нові рослини, які зможуть прикрасити ваш сад.
Як поливати гортензії?
Волотисті гортензії не такі вимогливі до вологості ґрунту, як великолисті, але їм необхідне регулярне зволоження, особливо після зимових морозів. Важливо стежити за тим, щоб ґрунт не пересихав, і регулярно поливати молоді та пересаджені рослини.
Радимо також прочитати: Як правильно підготувати різні сорти гортензії до зими