Дім Садиба

Свято наближається. Як вибрати якісну штучну ялинку, схожу на натуральну

У штучної ялинки багато переваг: вона прослужить довго, завжди матиме ідеальний вигляд і при цьому заощадить ваш бюджет. Головне – вибрати якісну ялинку, із довговічних і безпечних матеріалів.

6 причин купити штучну ялинку

 1. Збереження природи. Ви збережете від кількох до кількох десятків дерев від вирубування.
 2. Довговічність. Середній термін служби штучної ялинки 7 років. А ялинка підвищеної якості може прослужити набагато довше.
 3. Економічна вигода. Штучна ялинка окупиться в середньому за 3 роки.
 4. Легка установка. Штучну ялинку просто і швидко зібрати. Вона компактно зберігається.
 5. Чистота в домі. Штучна ялинка не осипається, тому не доведеться щодня під нею замітати і думати, як утилізувати після закінчення свят
 6. Краса. Штучна ялинка завжди матиме ідеальний вигляд з усіх боків на відміну від купованої, яка може бути пошкодженою або несиметричною.

Які бувають штучні ялинки

Найперше розрізняють два види: штучна ялинка (має конусоподібну крону, гілки спрямовані донизу і приховують стовбур) і штучна сосна (гілки спрямовані вгору і не закривають стовбур, хвоя довша, ніж у ялинки, більш овальна крона).

Штучні ялинки бувають різноманітних кольорів: білі, яскраво зелені, світло-зелені, темно-зелені, із забарвленням, яке імітує голубу ялину, з ефектом засніження, з шишками, із вмонтованими світлодіодами тощо. Голки можуть бути литими або виготовленими з плівки.

Існують три типи збірки штучних ялин.

 1. Гілки кріпляться за допомогою гачків. Кожна гілка окремо кріпиться до стовбура. Такі ялинки зручно зберігати, адже вони займають мало місця. Але треба витратити час на збирання і розбирання і завжди є ризик, що якась частина може загубитися.
 2. З шарнірним механізмом. Такі ялинки розкладаються і складаються, як парасолька. Вони дуже зручні у використанні, але є ризик, що з часом механізм може вийти з ладу.
 3. Литі ялинки. Такі вважаються найнадійнішими і довговічними. Їх основний мінус – їх незручно зберігати і транспортувати.

Як вибрати якісну ялинку

Дуже важливо звернути увагу на якість матеріалу, з якого виготовлена ялинка. Від цього залежить не тільки ціна, а й ваша безпека і здоров’я. Обов’язково попросіть у продавця сертифікат якості. У ньому має бути вказано, що у складі виробу відсутні формальдегіди, метилен, ацетон та різного роду смоли.

Обирайте дерево, виготовлене з вогнетривких і незаймистих пластиків або поліетилену. Ялинки, виготовлені з полівінілхлориду, менш вогнетривкі. Вони не горять, проте плавляться під дією високих температур. Якісні сучасні штучні дерева мають захисне покриття на стовбурі і просочення хвої, що оберігають їх від займання при контакті з несправною гірляндою, бенгальськими вогнями, свічками.

З якого матеріалу обрати ялинку

Здебільшого для виготовлення штучних ялинок використовуються такі матеріали:

 • Монофіламентна нитка. Досить жорсткий і якісний матеріал, який надає дереву пухнастість. В основному такий матеріал застосовують при виготовленні штучних сосен.
 • ПВХ плівка. Це м’який і не такий якісний матеріал. Вироби з такого матеріалу трохи дешевші, ніж з монофіламентної нитки.
 • ПВХ волосінь. Досить дешевий матеріал. Ялинка, виготовлена ​​з волосіні дуже пухнаста і схожа на справжню сосну. Але її гілочки дуже колючі і схожі на йоржики для миття пляшок.
 • Поліпропілен. Вважається найкращим матеріалом для створення штучних ялинок. Поліпропілен максимально точно імітує живе дерево (кожна гілочка окремо відливається в спеціальних формах, а потім збираються в єдину ялинку). При правильному використанні прослужить такий виріб десятки років.

Обов’язково огляньте ялинку, якщо маєте таку можливість. У неї не має бути неприємного хімічного запаху. Підставка має добре фіксувати деревце, бути стійкою. Найзручніша – хрестоподібна, яка не сильно кидається в очі своїм кольором і конфігурацією. Проведіть рукою по хвої: голки повинні бути пружні, добре зберігати форму і міцно триматися на гілочках. Ніде не має виступати дріт.

Як обрати висоту ялинки

Якщо у вас обмаль місця у домі або ви хочете поставити ялинку на столі, – обирайте невеличке деревце заввишки до 90 см. Якщо дозволяє площа і в оселі є діти, неодмінно поставте більшу ялинку – 120-200 см, тоді святковий настрій вам гарантовано.

Читайте також:

Виготовляємо власноруч ялинкові прикраси і новорічний декор із клаптиків тканини. Красиві ідеї та майстер-класи. 50 фото

Настінні ялинки, які не займають багато місця. 30 ідей

Дата публікації: 20.12.2021 img Поділитися