Дім Дизайн

Іграшки на ялинку та інші новорічні прикраси із солоного тіста. Рецепт і цікаві ідеї

Солоне тісто – ідеальний матеріал для виготовлення новорічних прикрас! Таке тісто зовсім просто зробити своїми руками, коштує воно копійки, а після висихання виходять дуже міцні іграшки, які можна розфарбовувати, вкривати блискітками і лаком.

Із солоного тіста можна ліпити практично що завгодно: панно, ялинкові іграшки, новорічні елементи для використання у композиціях і навіть підсвічники, які створюють ефект зоряного неба.

Чіткої рецептури приготування солоного тіста немає, адже борошно все різне. Але орієнтовний рецепт ось такий:

  1. Кілька столових ложок солі (підійде і екстра, і звичайна кам’яна) повністю розчинити у невеликій кількості гарячої води.
  2. Для пластичності можна додати ложечку олії.
  3. Потім поступово ввести борошно та ретельно вимішати тісто, доки воно стане густим і водночас еластичним. Частину борошна можна замінити крохмалем.
  4. З тіста виліпити фігурки й висушити, можна за кімнатної температури (це доволі тривалий процес) або в духовці з відкритими дверцятами за найменшої температури. Чим повільніше сушитиметься фігурка, тим більше шансів, що вона не потріскається.
  5. Коли повністю висохне – розмалюйте і полакуйте.

Для розмальовування можна взяти акрилові фарби, але найкраще використовувати художню гуаш із додаванням невеликої кількості ПВА. Після висихання ця фарба злегка блищить і не бруднить руки. Для лакування використовуйте акриловий лак. Він водорозчинний, нетоксичний і досить швидко сохне. Можна також додавати барвник у саме тісто, наприклад какао або куркуму.

Дата публікації: 05.12.2021 img Поділитися