Як ви собі уявляєте розвиток емоційного світу дитини без іграшок? Ігри та іграшки допомагають дитині вчитися, спілкуватися, пізнавати себе й виражати свої почуття, досліджувати довкілля, приміряти на себе соціальні ролі. Гра закладає основи для майбутніх здібностей дитини до читання, писання, рахування й творчого мислення.
Батьки, купуючи дітям іграшки, часто орієнтуються на свої таємні бажання, які не збулися в їхньому дитинстві. Подивіться, як прискіпливо мами вибирають ляльку, а тати – машину з радіоуправлінням.
Психологи рекомендують батькам запитувати думку дитини: “А яку б ти іграшку хотів мати?” У кожної дитини має бути іграшка-подружка, якій вона могла б пожалітися, посварити, пошкодувати й заснути з нею. Саме вона допоможе їй подолати страх самоти, темряви, нерозуміння.
І найголовніше: даруйте дітям іграшки просто так, не готуючись до днів народжень, Нового року. Уперше взявши в руки нову іграшку, малюк переживає сплеск позитивних емоцій.
Нова іграшка – доказ того, що мама чи тато люблять його. Пам’ятайте, що всі, окрім улюбленої іграшки, потрібно періодично міняти й оновлювати. Якщо малюк довго не бере до рук якусь іграшку, отже, вона йому не потрібна. Заховайте її якнайдалі, а через якийсь час її поява викличе новий пізнавальний інтерес у дитини.