пасинкування огірків

Хочете в рази збільшити врожай огірків? Пасинкуйте їх!

Одна маленька хитрість допоможе збільшити врожай огірків у кілька разів. Йдеться про прищипування або пасинкування. Ось як і коли це робити...

Навіщо пасинкувати огірки

Огіркам для рясного плодоношення потрібне тепло, сонячне світло і повітря, а ще безумовно – полив і підживлення. Але не менш важливу роль у збільшенні врожаю відіграє формування.

Огірки можна вирощувати двома способами:

  • щоб стелилися по землі;
  • вертикально (підв’язавши до опори).

Краще огірки вирощувати вертикально. Тоді і врожай буде більший і самі огірки будуть кращої форми і без пошкоджень. Для вертикального вирощування найкраще обирати сорти з обмеженим ростом бічних пагонів. Якщо на цей фактор не звернули увагу, варто докласти певних зусиль, щоб сформувати рослину.

Через надмірну кількість бічних пагонів відбувається загущення, а внаслідок цього зменшується кількість зав’язі, рослина витрачає сили на нарощення зеленої маси, виснажується, недоотримує достатньо сонячного світла, зменшується врожайність, з’являються хвороби. Для цього огірки потрібно прищипувати, тобто пасинкувати, видаляти зайві бічні пагони.

Яка користь від пасинкування

  • Раннє пасинкування сприяє розвитку кореневої системи.
  • Завдяки пасинкуванню і видаленню нижніх пожовклих листків рослина добре провітрюється та отримує достатньо світла, а це є чудовою профілактикою грибкових захворювань.
  • Пасинкування допомагає рослині зберігати сили для подальшого росту та плодоношення.
  • Завдяки видаленню бічних пагонів огірки дозрівають швидше.
  • Формування куща дозволяє на тій самій площі вирощувати більше огірків.

Що робити, якщо огірки цвітуть, але не зав’язуються

Коли і як пасинкувати огірки

На початку літа, коли огірки підросли, їх час підв’язувати і формувати, пасинкувати. На старших рослинах зав’язуються плоди, а в пазухах листків з’являються пагони.

Формування 7-8 листків на центральному пагоні без появи бічних пагонів свідчить про необхідність прищипування. Інакше врожай буде мінімальним, а гірки гірчитимуть.

Зауважте: варто видалити перші бічні пагони на висоті 30-40 см від землі, а листя залишити. Їх потрібно прищипнути відразу, не чекати поки пагони витягнуться. Шкода прибирати перші огірочки, хочеться якнайшвидше отримати урожай, але це окупиться пізніше.

Річ у тому, що на початку росту коренева система в огірка дуже поверхнева. Якщо залишити перші пагони і зав’язь, то замість зміцнення кореневої системи, особливо якщо ґрунт щільний, рослина витрачає сили на витягування стебел. При цьому нерозвинена коренева система не може забезпечити плоди поживними речовинами і вологою.

Далі в процесі росту в пазухах 3-5 листків (кожні 30-40 см) потрібно залишити зав’язі, а бічні пагони прищипувати. Огірки на основному стеблі залишити. Вище також залишити зав’язі, а пагони прищипнути після утворення на них першого листка.

Прищипування великих рослин

Надалі на кожному ярусі з 3-5 листків по висоті на пагонах залишати вже по 2 листки і зав’язі, вище – по 3 листки, далі – по 4 і так далі. Таким чином у процесі росту рослину потрібно поступово звести до одного головного стебла, обрізаючи бічні пагони. Також слід видаляти пасинки у пазухах листків, а також жовті, хворі і надто великі листки.

Бічних пагонів можна залишити 2-4 – не більше. Решту видаляти. Бокові пагони слід прищипувати на 4-5 листку, щоб поживні речовини йшли на формування плодів, а не пагонів.

Коли огірок перестає рости вгору, стебло закріпити зверху на шпалері і дозволити йому рости вільно вниз. Коли відстань до землі буде приблизно 1 метр, верхівку прищипнути.

Коли на нижній частині врожай зібраний, рослину слід замульчувати компостом і землею. Це сприяє появі нових бічних коренів, що посилює ріст і плодоношення огірка.

Пасинки потрібно обрізати гострим секатором, залишаючи пеньки по 0,5 см. Потім ретельно полити грядку теплою відстояною водою, за пів години ґрунт розпушити.

І пам’ятайте головне правило великого врожаю огірків: вчасно збирайте рясний урожай, не даючи огіркам перезріти. Це стимулює появу нових зав’язей і правильний розподіл сокоруху. Тому найкраще збирати огірочки щодня, а ще краще – двічі на день.

Підливаю огірки цибулинням: листя не жовтіє і родять як дурні

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook