догляд за хвойними рослинами восени

Догляд за хвойними рослинами восени: шість обов’язкових справ

Восени хвойним рослинам потрібно забезпечити правильний догляд, щоб вони навесні потішили вас своєю красою.

Незабаром середина осені, отже, пора підготувати хвойні рослини до зими. Іноді від зимової погоди потерпають навіть невибагливі ялини і сосни. Тому варто забезпечити хвойникам правильний осінній догляд, щоб вони навесні потішили вас своєю красою. Звичайно, кожна рослина потребує індивідуального підходу, проте існують і загальні рекомендації, які потрібно виконати обов’язково.

Шість етапів догляду за хвойними рослинами

1. Профілактика грибкових захворювань

Деякі види хвойних рослин особливо схильні до грибкових захворювань, які особливо поширюються під час відлиг, внаслідок чого у них жовтіють гілочки.

Щоб цього не сталося восени, наприкінці сезону необхідно:

  • почистити рослини від старої хвої та опалого листя,
  • прибрати з-під гілок засохлу траву і опале листя.

Це сприятиме кращій вентиляції і, як наслідок, попередить розвиток грибкових захворювань. Для додаткового захисту необхідно обприскати рослини фунгіцидом, оскільки патогенні гриби легко переносяться з плодових дерев поблизу хвойних культур.

Хвойні рослини в саду: які бувають проблеми і як їх вирішувати

2. Передзимовий полив

Під час зимових відлиг або при різкому потеплінні повітря навесні хвоя починає активно випаровувати вологу, при цьому коріння у промерзлій землі не здатне своєчасно живити рослину. Це призводить до рослини і, як наслідок, до загибелі. Щоб уникнути цього, необхідно добре полити хвойні рослини в осінній період.

Наприкінці сезону, за два-три тижні до заморозків, потрібно вилити 5-7 відер води під кожну велику рослину. Такий полив особливо необхідний посадкам, зробленим у цьому та минулому сезонах, а також сортовим хвойним та екзотам незалежно від періоду посадки.

Майте на увазі, що кількість води залежить і від того, наскільки дощовою видалася осінь. Мокрий ґрунт довше не промерзає, завдяки цьому коріння легше одержує воду та необхідні рослині корисні речовини, що знижує ризик обгорання хвої.

Крім цього, обов’язково потрібно пролити водою крону: це розкриває продихи на хвої, внаслідок чого всі біологічні процеси протікають набагато інтенсивніше. Дощування проводять у хмарний день, щоб рослини не отримали опіків. Краще зрошувати крону в ранковий або вечірній час.

3. Осіннє підживлення хвойних рослин

Тільки правильно підготувавши хвойні до зими і піджививши їх необхідними добривами, ви будете мати красиву, а головне – здорову рослину навесні. Для цього необхідне осіннє добриво.

Вносити його найкраще не пізніше ніж за місяць до перших заморозків. Так ви отримаєте максимальну користь від добрива і не ризикуєте пошкодити кореневу систему чи молоді пагони.

Розподіляти гранули потрібно по вологому ґрунту під усією поверхнею крони, уникаючи ділянки біля основи стовбура. Після цього розпушити землю, змішуючи добрива з ґрунтом і рясно пролити водою.

Чим, коли і як підживити хвойні рослини восени

4. Мульчування

Мульчування сприяє меншому промерзанню ґрунту. Це особливо важливо у малосніжні зими чи при раптових заморозках. Шар мульчі замінює шар снігу.

Мульчувати хвойні рослини можна за допомогою:

  • торфу,
  • компосту,
  • опалого листя,
  • сіна,
  • хвої.

Шар повинен бути досить щільним, так він краще зберігатиме тепло, проте захоплюватися не варто, адже кроні потрібна вентиляція. Товщину шару мульчі має бути 5-7 см. Навесні зайвий шар мульчі треба прибрати.

мульчування

5. Обв’язування крони

Мокрий сніг занадто важкий для рослин. Щоб запобігти пошкодженню рослин через сніг або крижаний дощ, обережно стягніть гілки за допомогою мотузки або шпагату. Так ви зменшите площу рослини і, відповідно, кількість снігу на ній.

Якщо погода все ж таки виявилася несприятливою або ваші рослини неможливо обв’язати, наприклад, через гілки, що здерев’яніли, то слід додатково допомогти рослинам:

  • встановити підпори, щоб зняти навантаження з гілок;
  • збити сніг за потреби дощечкою або жердинкою, попередньо обмотавши її м’якою тканиною. Трясти дерева не потрібно – є ризик пошкодити кору та гілки.

6. Укриття хвойних рослин на зиму

Деякі сорти ялини канадської, туї, а також кипарисовиків та колоноподібних ялівців можуть постраждати взимку від сонячних опіків. Щоб цього не сталося, потрібно притінити крону, накривши її укривним матеріалом.

Не стягуйте крону занадто сильно. Наглухо рослину вкривати не варто – буде краще, якщо залишаться щілини, які забезпечать приплив свіжого повітря.

У великих рослин можна притінити лише південну сторону – цього буде достатньо.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook