Хочете, щоб діти були щасливими? Навчіть їх дякувати

Позитивна психологія стверджує, що подяка тісно пов’язана зі щастям, а коли люди висловлюють вдячність, вони почуваються щасливими.

Позитивна психологія стверджує, що подяка тісно пов’язана зі щастям, а коли люди висловлюють вдячність, вони почуваються щасливими. Це підтвердило і дослідження: люди, які протягом десяти тижнів записували, за що вони були вдячні, були більш оптимістичні і щасливі, ніж люди, які писали про щоденні роздратування та хвилювання. Також вони виявилися більш рухливими та менше відвідували лікарів.

Подяка культивує щастя, яке дозволяє людям впоратися зі стресом і невдачами. Люди, які часто дякують, швидше за все, мають більше надії, енергії і бажання бути корисними для інших. Вони також, імовірно, менше піддаються депресії, тривогам або заздрості. Якщо ми хочемо виростити щасливих дітей, ми маємо навчити їх регулярно дякувати. Окрім звичного «дякую», висловлювати вдячність можна й іншими способами.

Можна виготовити дерево подяки: намалювати його на ватмані і щодня приклеювати до нього листочки, на яких писати слова подяки. Періодично треба усім збиратися і зачитувати текст із листочків.

Якщо розмістити дерево ніде, альтернативою може стати банка. Нехай кожен член сім’ї кілька разів на тиждень записує (або малює) те, за що він вдячний. Це можуть бути такі дрібниці, як смачне яблуко, або такі важливі, як час, проведений з бабусею чи дідусем. Наприкінці тижня зачитуйте подяки, збираючись усією родиною.

Знайдіть час, щоб один раз на місяць сісти у колі сім’ї і написати листи до тих, кого ви любите і про кого турбуєтеся. Діти можуть написати друзям або родичам, які живуть далеко. А можна писати листи один одному. До речі, нагадайте малечі, що у листі до святого Миколая можна не тільки щось попросити, а й за щось йому подякувати. Подарунки, зроблені власноруч, – це також спосіб висловити вдячність.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook