Григорій Богослов

Григорія Богослова – 25 січня: що треба зробити у цей день

25 січня - Григорія Богослова, Патріарха, який відмовився від свого стану та почав вести чернече життя. Що можна і не можна робити цього дня? У яких випадках моляться до Григорія?

25 січня, згідно з новим церковним календарем, вшановують пам’ять Григорія Богослова. Він досягнув звання Патріарха, однак відмовився від свого сану і почав вести чернече життя. Їв лише хліб, воду та овочі, мав дуже мало одягу, спав на землі, ходив босим. Написав багато релігійних повчань, віршів, проповідей.

До Григорія Богослова моляться, щоб укріпив віру в Господа, про зцілення душі і тіла, перед початком будівництва та при входженні в новий дім, коли важко знайти вихід зі складної ситуації.

Яким був Григорій Богослов за життя

Григорій народився близько 329 року у Малій Азії. Його батько був великим землевласником, після одруження прийняв християнство і навіть став пресвітером, а згодом єпископом. Мама Григорія Богослова – свята Нонна, двоюрідна сестра святителя Амфілохія.

Благочестиві Григорій і Нонна просили у Господа про народження сина і пообіцяли його віддати на служіння Богові. Так і сталося. Григорій здобув чудову освіту, мав надзвичайні здібності, присвятив своє життя Господу. Прийняв обітницю цноти. Під час навчання в Афінах він потоваришував з Василієм Великим. Опікувався лікарнями і притулками для літніх людей.

Після смерті святителя Василія Великого, Григорій, виконуючи передсмертне прохання свого друга, поїхав проповідувати у Константинополь. Спершу Григорій служив у маленькій домашній церкві своїх родичів, яку назвав “Анастасія” (“Воскресіння”). Він вірив, що звідси почнеться воскресіння християнства. З часом Григорія Богослова затвердили Патріархом Константинопольським. Це викликало обурення єпископів. І щоб уникнути розбрату у Церкві, Григорій Богослов повернувся додому і почав вести чернече життя.

Григорій Богослов ходив босоніж, мав тільки єдиний одяг, спав на землі або на ложі з деревних гілок, їв лише хліб та овочі, пив воду, в яку він іноді домішував трохи оцту. Часом дотримувався обітниці мовчання.

25 січня 389 року святитель Григорій віддав Богові душу, залишивши велику спадщину: 243 послання, 507 духовних віршів і 45 проповідей. Через свій спадок він отримав звання Богослова.

Мощі святого зберігаються в константинопольському Патріаршому Соборі Святого Георгія (Юра) в Стамбулі.

Прикмети на Григорія Богослова

  1. На свято робіть лише добрі справи. Проте нікому не хваліться та не розповідайте про них, інакше накличете біду. Всевишній бачить все, що ми робимо й через деякий час нагородить за добрі справи.
  2. За прикметою, Григорів день є вдалим, щоб вирішити фінансові та торговельні питання.
  3. Якщо в цей день пролилося молоко, чекайте приємної звістки, а розсипалася сіль — до сварки в родині.
  4. На свято можна зайнятися благодійністю, віддавши речі та продукти нужденним.
  5. Нагодуйте смачною стравою своїх друзів або сусідів та поспілкуйтеся.
  6. Також, можна здати кров на донорство, адже комусь вона врятує життя.

Що не можна робити в цей день

  • Виходити з дому після заходу сонця, якщо немає термінової потреби.
  • Вихвалятися, щоб не позбутися того, чим хвалитеся.
  • Ображатися на близьких людей через дрібниці.
  • Стригти волосся та нігті, щоб не накликати біду.
  • Плюватися, бо справи не матимуть успіху.
  • Займатися риболовлею та їсти рибу.
  • Тяжко працювати.

Народні прикмети

  • Чутно голосні співи синиць, чекайте сильних морозів, а горобці співають — до відлиги.
  • Сороки сидять низько на гілках дерев — до сильного вітру.
  • Найдавніша молитва до Богородиці

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook