Чимало вчених відстоюють думку про те, що дитині до 3 років взагалі не варто у харчування вводити цукор, тому що повсякденна їжа вже містить цукор (фрукти, сік, овочі, каші, кондитерські вироби, хліб), а тим паче не варто давати цукерки.
Від солодощів промислового виробництва жодної користі, найкраще їх замінити овочами (цукор міститься в гарбузі, буряках, моркві), фруктами (солодкі яблука, груші, мандарини, апельсини, інжир) або сухофруктами (інжир, родзинки, чорнослив, фініки).
Замість шоколадних батончиків для поліпшення роботи мозку можна давати дитині в школу запіканки з морквою, гарбузом і сухофруктами, відвар шипшини, гарбузові або морквяні котлети, пиріг з медом та яблуками, печені яблука з медом та корицею тощо.
Покладіть на теплі млинці будь-які ягоди, шматочки ананаса або шматочки персиків. Також можна подати яблучний або грушевий соус (фрукти почистіть від шкірки і насіння, наріжте шматочками, потушкуйте до м’якості під кришкою у невеликій кількості води, можете додати корицю або ваніль – це підсилить природну солодкість фруктів).
Обсмажте на вершковому маслі почищений банан (до шипіння), і він стане таким солодким, що можна його використовувати як повидло.
Мед слід вводити в дитячий раціон дуже акуратно і стежити за дозуванням, щоб уникнути появи алергії. До 2 років краще не знайомити дитину з цим продуктом.