Здоров'я та краса Консультація лікаря

Доведені наукою способи сповільнити старіння

Людина здатна жити повноцінним, активним життям приблизно до 120 років, якщо зробить довголіття своєю метою і не потрапить раніше часу під машину. Ми знайшли засоби від старіння, які радять самі науковці.

Багато хто вважає, що тривалість життя не залежить від нас. Хтось думає, що це «записано» в генах, інші впевнені, що після 60 можна вже починати повзти в сторону цвинтаря, тому що «старість — не радість». Але ці погляди застаріли. Сучасна наука довела, що немає в людині такого гена, який би відповідав за старіння. Цей процес відбувається в основному через зовнішні фактори – дії вільних радикалів, сонячного та інших видів випромінювання, пестицидів, хімікатів в продуктах харчування, воді і повітрі, неправильного способу життя. Можна продовжити молодість, красу, силу і бадьорість, дотримуючись порад фахівців, що займаються питаннями старіння.

Зануди живуть довше

Вчені Стенфордського університету кажуть, що люди, які люблять дисципліну, за статистикою, живуть довше. Розслабленість, звичайно, корисна, адже вона знижує рівень стресу, але небажано надто розслаблятися. Фахівці радять мати режим і звички, корисні для здоров’я. Люди, які зважують свої вчинки, можливо, здаються нудними, але за статистикою саме вони роблять свідомий вибір, який призводить до зміцнення здоров’я і продовження життя. Крім того, дослідження показують, що любов до знань допомагає прожити довше. Зараз існує безліч очних і заочних курсів, онлайн заняття і т. д. Можна вибрати тему по душі і не припиняти вчитися незалежно від віку.

Спорт врятує від старості

Кардіо і силові навантаження потрібні не тільки для схуднення і стрункої фігури. Дослідження, проведені за підтримки Американської кардіологічної асоціації, показують, що регулярні фізичні навантаження додають нам додаткові роки життя. Розраховано, що годинний спокійний біг подовжує життя приблизно на 7 годин. Джоггінг та інші аеробні навантаження знижують на 25-40% ризик розвитку серцево-судинних захворювань і передчасної смерті. Але не тільки кардіонавантаження потрібні тим, хто хоче перемахнути 100-річний рубіж. Вправи 2 рази на тиждень зміцнюють кістки і суглоби, покращують витривалість і продовжують життя.

Дієта продовжує життя

Хочемо ми того чи ні, наше харчування впливає на здоров’я. Вибір нашої їжі може призвести до хвороб або продовжити життя. Можна багато сперечатися на тему користі і шкоди вегетаріанства, але дослідження, в тому числі в Гарварді, показали, що навіть часткова заміна тваринного білка на рослинний здатна серйозно поліпшити здоров’я. Овочі, бобові, горіхи знижують ризик розвитку багатьох видів раку, серцево-судинних захворювань, діабету, запальних процесів.

Кількість їжі теж має значення. Переїдання призводить до зношування організму. Людина повинна з’їдати стільки калорій, скільки витрачає. Для цього за допомогою фітнес-браслета або іншого пристрою потрібно виміряти свою витрату калорій і підігнати під цю цифру раціон. Не навпаки. Не потрібно намагатися спалити все, що ви з’їли. Потрібно з’їдати стільки, скільки ви витрачаєте. Продукти повинні бути максимально поживними і багатими вітамінами, мінералами, якісними білками, жирами і вуглеводами, клітковиною і антиоксидантами. Нічна перерва між вечерею і сніданком повинна становити 12-16 годин, щоб кишківник, печінка і нирки встигали виконати свої функції.

Трохи сонця – корисно

Зараз дуже багато говорять про шкоду сонячних променів і закликають цілий рік користуватися сонцезахисними засобами. Але правда в тому, що у всьому потрібна міра. І в захисті теж. Якщо за допомогою кремів, довгих рукавів і окулярів ми закриваємося від сонячних променів, в нашому організмі відбуваються збої. Вітамін Д не здатний повністю замінити сонячне світло, яке потрібне нам для гормональної регуляції. Тому в ранкові та вечірні години в теплу пору року необхідно підставляти тіло сонцю без будь-якого захисту на 20-30 хвилин. Ця звичка здатна знизити ризик передчасної смерті на 33%.

Спеції захищають від запалень

Запальні процеси — одна з головних причин старіння. Тому, щоб продовжити життя, потрібно намагатися впоратися з цією проблемою будь-якими доступними способами, одним з яких є вживання спецій. Куркума вважається найбільш корисною приправою, тому що володіє антибактеріальними і протизапальними властивостями, які в деяких випадках здатні перемогти навіть рак. Дослідження на хворих на рак показали, що через 8 місяців регулярного вживання куркуми у деяких пацієнтів пропали метастази.

До противікових спецій відноситься імбир, кориця, гвоздика, перець. Шавлія покращує роботу мозку і захищає від розвитку старечого недоумства. Розмарин допомагає зберігати бадьорість, в тому числі і сексуальну. Тому якщо ви налаштовані прожити довго і активно, зверніть увагу на спеції на вашій кухні. Звичайно, вибирати варто тільки якісні, органічні приправи.

Звички, які подовжують життя

До інших корисних звичок, віддаляючих прихід старечої немічності, належать соціальна активність, якісний сон, боротьба зі стресом, вживання жирної риби, льону та інших джерел омега-3 жирних кислот, позитивне мислення і цікаві хобі. Регулярний секс, прогулянки на свіжому повітрі, волонтерство, відпочинок і турбота про себе теж продовжують молодість. Всі ці поради не працюють поодинці. Тільки система і дисципліна здатні “спрацювати” в боротьбі зі старінням.

Дата публікації: 22.02.2019 img Поділитися