Здоров'я та краса Супермама

Для неслухняних дітей – казкотерапія. Допоможе навіть найбільшому бешкетнику

Скласти казку для своєї дитини ви можете самостійно. Скористайтеся цими порадами. Ви будете вражені результатом!

Діти не хочуть вчитися, обманюють, отримують погані оцінки, не уважні на уроках? Вихід є. Головне – пам’ятати, що довгі нотації, погрози та покарання батьків не допоможуть, а навпаки лише зашкодять. Як змусити дитину добре вчитися і не бешкетувати, розповідає психолог Оксана Кондратюк.

Ось кілька порад, як самому написати терапевтичну казку:

✔казкова проблема має бути ідентичною проблемі з вашою дитиною, але не слід повторювати її стовідсотково, бо це викличе супротив та неприйняття маленького клієнта.

✔ в казці треба пропонувати адекватний спосіб розв’язання проблеми. Тому добре подумайте;

✔головний герой має бути чимось схожим на дитину, для якої складається казка (подібне ім’я, вік, стать, склад сім’ї і т.ін..);

✔казка пишеться за схемою: початок (опис героя, його стиль життя, характер); конфлікт, загострення, нагнітання ситуації; поява помічника, порадника, власна переоцінка – перемога, розв’язання проблеми; уроки, висновки.

При розказуванні казки важливо викликати у дитини щиру зацікавленість та активно залучити її до діалогу. Можна запитувати: “Як думаєш, що буде далі?”. Після розповіді слід запитати в дитини, що їй найбільше сподобалось і чому. Попросити намалювати той сюжет, який найбільше схвилював.

Така робота дасть можливість дитині отримати новий досвід та інтегрувати його в життя.

Дата публікації: 13.12.2019 img Поділитися