Діти не хочуть вчитися, обманюють, отримують погані оцінки, не уважні на уроках? Вихід є. Головне – пам’ятати, що довгі нотації, погрози та покарання батьків не допоможуть, а навпаки лише зашкодять. Як змусити дитину добре вчитися і не бешкетувати, розповідає психолог Оксана Кондратюк.
Ось кілька порад, як самому написати терапевтичну казку:
✔казкова проблема має бути ідентичною проблемі з вашою дитиною, але не слід повторювати її стовідсотково, бо це викличе супротив та неприйняття маленького клієнта.
✔ в казці треба пропонувати адекватний спосіб розв’язання проблеми. Тому добре подумайте;
✔головний герой має бути чимось схожим на дитину, для якої складається казка (подібне ім’я, вік, стать, склад сім’ї і т.ін..);
✔казка пишеться за схемою: початок (опис героя, його стиль життя, характер); конфлікт, загострення, нагнітання ситуації; поява помічника, порадника, власна переоцінка – перемога, розв’язання проблеми; уроки, висновки.
При розказуванні казки важливо викликати у дитини щиру зацікавленість та активно залучити її до діалогу. Можна запитувати: “Як думаєш, що буде далі?”. Після розповіді слід запитати в дитини, що їй найбільше сподобалось і чому. Попросити намалювати той сюжет, який найбільше схвилював.
Така робота дасть можливість дитині отримати новий досвід та інтегрувати його в життя.