Дівочі секрети: лайфхаки для «цих днів»

Скільки б ми не думали, що вже все про це знаємо – це не так. Час не стоїть на місці: кожну годину люди придумують нові способи спростити життя, зокрема, як зменшити біль і підвищити комфорт в «ці дні». Нижче ми розповімо про те, як жінці почуватися вільно і легко в початковий період менструального циклу.

Щомісяця багатьом дівчатам доводиться відчувати біль і дискомфорт через кровотечі – так уже влаштовано природою. На щастя, зараз існує безліч методів поліпшення стану в «ці дні», але так було не завжди. Занурмося в історію і дізнаймося, як жінки давали раду менструації раніше.

Колись дівчата ховалися

У давнину жінок в критичні дні просто ізолювали від суспільства для їх же безпеки. Таким методом користувалися африканські племена через те, що жіночий одяг не приховував їхній стан, і дівчина стала би просто предметом глузування оточуючих. Через те, що в племенах ще не були придумані найпростіші засоби гігієни, жінки ховалися від усіх. Стародавні єгиптянки в період кровотечі використовували папірус, а в заможних сім’ях з нього робили тампони. Але такі засоби створювали багато дискомфорту, оскільки папірус – дуже жорсткий матеріал. У Стародавньому Римі дівчата використовували прокладки з тканини і тампони з шерсті. Згодом в Японії винайшли пояс з пропущеної між нігами смужкою, на яку клали серветку. Такий винахід нагадував сучасний вид трусиків з прокладкою. Пояси були багаторазовими і дівчата шили їх собі самі.

Ситуація кардинально змінилася, коли медсестри Першої світової війни помітили унікальні властивості медичного паперу, який вони використовували для вбирання крові з відкритих ран. Для менструальної крові такий цілком годився. Ця ідея надихнула Кімберлі Кларк, яка пізніше винайшла Kotex створити одноразові серветки для критичних днів. Однак тоді, в 1920 році, жінки пуританських звичаїв не могли дозволити собі навіть попросити вголос прокладку в аптеці – це вважалося ганебним. Kotex знайшли простий і геніальний для свого часу вихід: помістили прокладку в білу упаковку без будь-яких розпізнавальних знаків. Покупцям навіть не доводилося озвучувати замовлення: для грошей поруч стояла спеціальна коробка.

Наш організм у «ці дні»

Чи думали ви коли-небудь про причини нашого стану в період кровотечі? Ниючі спазми в 1-2 день менструального циклу – це сигнал скорочення матки, яка у такий спосіб рятується від зайвої слизової оболонки. Низький рівень естрогену викликає втому. Саме час зробити легку зарядку, але головне – не перенапружуйтеся, робіть її у задоволення. Уже в останні дні місячних рівень естрогену підвищується, а разом з ним і сили організму, завдяки чому ви відчуваєте себе бадьоріше. У цей час можна збільшити навантаження, наприклад, позайматися на біговій доріжці. Пам’ятайте: те, що відчуваєте ви, відчуває багато представниць прекрасної статі. Тому не сваріть себе, ставтеся до себе дбайливо – і тоді фізіологічні процеси будуть минати комфортніше.

3 способи почуватися комфортніше

  1. Засоби гігієни. Міняти гігієнічні прокладки для жінок дуже важливо кожні 3-4 години протягом дня, щоб не допускати розмноження бактерій, а також для відчуття сухості і чистоти.
  2. Душ. У цей період потрібно підмиватися частіше, ніж в звичайні дні. Так ви будете почуватися комфортніше і позбавите себе від скупчення шкідливих бактерій.
  3. Одяг. У період менструального циклу носіть зручну білизну з натуральної тканини. Надавате перевагу білизні чорного або червоного кольорів: так ви не зіпсуєте тканину у разі протікання.

Зменшити біль можна

Кожна дівчина в «ці дні» хоче зменшити больові відчуття. Найочевидніше і часто перше рішення – знеболювальні препарати, які знімають спазм і дарують довгоочікуване полегшення. Але якісні ліки коштують1. недешево, а бюджетні препарати викликають звикання і можуть давати побічні ефекти: наприклад, «Ібупрофен» швидко усуває біль, але садить нирки. При несильних спазмах можна обійтися і без пігулок. Нижче ми описали кілька порад, які допомагають легше пережити болісний період.

  1. Більше відпочивайте. Чим більше часу ви будете перебувати в спокої, тим меншими будуть дискомфортні відчуття. Найкраща допомога організму – сон. Так ви і собі життя полегшите, і організму допоможете налагодити процеси.
  2. Правильно харчуйтеся. У критичні дні бажано відмовитися від смаженої, жирної і копченої їжі. Пийте багато чистої води і не переїдайте. Такі продукти, як сир, селера, курага і брокколі містять багато кальцію, який допоможе м’язам матки розслабитися, і це зменшить біль.
  3. Прогрійте місце, що спазмує. Розслабити м’язи і зняти спазми допомагає тепла грілка. Просто покладіть теплу, не гарячу, грілку на місце, що ниє, всього на 15 хвилин. Також важливо у жодному разі не переохолоджуватися і не перегріватися, інакше організм ще більше ослабне.
  4. Пийте трав’яний чай. М’ята, меліса або ромашка не тільки полегшують стан, а й заспокоюють, покращують настрій, який через гормональні стрибки може бути далеким від стабільності. Відвар з материнки допоможе привести цикл в норму, а кропива зменшуить надто сильну кровотечу.

Ми постаралися описати найважливіші принципи, яких варто дотримуватися в період менструації. Сподіваємося, що ці способи допоможуть нашим читачам відчувати себе бадьоріше і комфортніше в критичні дні. Пам’ятайте, що в цей період особливо важливо дбати про свій організм, допомагаючи йому подолати слабкий період. Поділіться корисними порадами з близькими, адже турбота – це найкращий прояв любові.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook