Народився святий в родині звичайного рибака. Після одруження вирішив продовжити батьківське ремесло й разом зі своїм братом займався ловлею риби. Якось він зустрів Спасителя й вирушив разом з ним, а згодом Петро став улюбленим учнем.
Постраждав святий через свою християнську віру, потрапив під арешт та був закутий в металеві вериги. Такий наказ віддав правитель Ірод. За день до суду йому довелося спати між двома стражниками. Петру наснився сон, в якому він побачив янгола, що був посланий Господом. Він наказав йому піднятися й святий підвівся, а вериги лишилися на підлозі. Пішовши за Янголом, йому вдалося покинути в’язницю.
Традиції в цей день
Вранці люди йшли в комори та рахували залишки запасу продуктів та корму для худоби. Гарним вважався той господар, в якого залишок складав рівно половину. Надлишок продавали, а якщо залишалося менше — економили або доводилось поповнювати запаси продуктів.
В цей день забороняється користуватися гострими предметами.
Жінки залишалися вдома протягом всього дня й зранку починали підмітати в оселі, коморі й сараї.
За повір’ям, чим більше зерна господиня змете, тим щасливішою буде родина весь рік.
Зібране зерно товкли в ступі, а під час цього думали про найзаповітніше бажання. Далі потрібно весь час мовчати, не кажучи жодного слова.
З борошна пшеничного випікали млинці, а з вівсяного робили кисіль. Після того, як молодиця спробує млинець, який власноруч приготувала та зап’є киселем, тоді вона може почати розмовляти. Якщо виконати всі ці дії, тоді бажання обов’язково здійсниться. Проте зараз цей обряд не такий популярний.
Народні прикмети
В день Петра йде сильний сніг — до вдалої рибалки влітку та великої кількості трави навесні.
На свято стоїть сильний мороз, чекайте спекотного літа.