Духовність Сім'я

Чистий Четвер – початок найсуворішої частини посту

Суть Чистого Четверга – показати, наскільки ви готові бути терпимим, щирим, співчувати по відношенню до всіх людей, вас оточує.

Чистий четвер припадає на останні дні Великого посту і знаменує собою початок підготовки до світлого свята Пасхи Христової. У народі багато хто чекає, коли настане Чистий четвер, щоб очистити свій будинок від усього поганого, а себе від гріхів. Також вже багато років поспіль люди з покоління в покоління передають прикмети на Чистий четвер, а ще змови в Чистий четвер на любов, які стануть в нагоді незаміжнім дівчатам.

Важливо пам’ятати, що в Чистий четвер розпочинаються кулінарні приготування до Великодня, тому в цей день вже починають пекти паски та фарбувати яйця в різні кольори. У цей день обов’язково відвідати храм, щоб причаститися і посповідатися в своїх гріхах. На світанку Чистого Четверга потрібно скупатися в проточній воді (озері або річці) або сходити в лазню. Вважається, що вода в цей день володієте потужними магічними властивостями, допомагає зміцнити дух і очистити душу, а гаряча пара сприяє оздоровленню тіла.

Історія Чистого Четверга сягає своїм корінням в раннє християнство. У четвер, зібравши своїх учнів, Ісус омив їм ноги, щоб показати, яким безмежним має бути смирення справжнього християнина. Тому суть Чистого Четверга – показати, наскільки ви готові бути терпимим, щирим, співчувати по відношенню до всіх людей, вас оточує.

Чистий Четвер – це початок найсуворішої частини посту, який триває аж до настання Великодня. Піст передбачає значні обмеження в їжі, повне утримання від куріння і прийому алкоголю.

Також це день капітального прибирання будинку і прання. Ні в п’ятницю, ні в суботу ніякими господарськими справами вже буде займатися не можна, інакше «пил і бруд можуть потрапити в очі Ісуса». Крім прибирання, треба подбати і про великодньому столі: випекти паски, зробити сирну паску, пофарбувати яйця. За старих часів Чистий Четвер був справжнім днем пивоваріння – пиво варили на цілий тиждень вперед!

 

Дата публікації: 27.04.2021 img Поділитися