Помідори
У першій половині липня востаннє вносять добрива під помідори (всього удобрювати слід тричі). Найкраще підходить для цього органічне добриво, однак його треба додатково збагатити мікро- і макроелементи. Найкраще для підживлення помідорів у липні підійде суміш з 1 л коров’яку, 20 г суперфосфату, 20 г сірчанокислого калію на 10 л води. Під кущ високорослих помідорів треба вносити по 2 л розчину, а під кущ низькорослих і середніх – по 1-1,5 л.
Огірки
Коли огірки починають плодоносити, їх слід полити розчином нітроамофоски (1 ст. ложка на 10 л води). Через кілька тижнів підживити повторно. Але приготувати інший розчин: 10 л води, 0,5 л коров’яку і 1 ст. ложка сульфату калію.
Можна удобрити огірки трав’яним настоєм. Для цього скласти у відро подрібнену траву (кропиву, полин, конюшину, інші бур’яни), залити її теплою водою і настоювати 7-10 днів, поки настій не перестане шуміти. Тоді його процідити і перед використанням розвести водою у пропорції 1:5. Трав’яним настоєм потрібно огірки удобрити один раз або двічі за місяць. Ще один раз можна підлити настоєм попелу (1 л попелу розвести у 10 л води).
Перець
Якщо у вас ранні сорти перцю, і вони вже почали плодоносити, їх слід підживити розчином з 10 л води, 0,5 л коров’яку і 300 г попелу. З мінеральних сумішей в цей час можна використовувати сульфату калію і суперфосфат (по 2 ч. ложки на 10 л води). Під кожен кущ треба виливати по 1 л добрива.
Для пізніх сортів, які тільки цвітуть, потрібне інше добриво: 10 л води, 10 г сечовини, 25 г суперфосфату і 20 г сульфату калію.
Морква
У цей період активно наростає коренеплід, тому варто підживити моркву нітроамофоскою: 30-40 г розвести у 10 л води і пролити міжряддя (2-3 л розчину на погонний метр), а потім полити моркву чистою водою. Не завадить моркві й удобрення попелом: потрібно внести 0,5 скл. попелу на кожен погонний метр, загорнути в ґрунт сапкою і полити.
Буряк
Цей овоч також саме формує коренеплід, тому його варто підживити комплексним добривом. Крім того, розвести 1 скл. попелу в 10 л води і пролити цим розчином грядки. Для того, щоб плоди столового буряка були солодкими, їх можна підлити підсоленою водою (15-20 г солі на 10 л води). Поливати солоною водою можна не більше трьох разів за сезон.
Капуста
Для того, щоб на капусті наростали гарні головки, в липні її потрібно обов’язково підживити. Наприклад, розчином з 0,5 л коров’яку, 0,5 ст. ложки монофосфату калію на 10 л води (по 1-1,5 л на рослину).