підживити газон

Чим підживити газон навесні: які добрива обрати

Коли потрібно підживлювати газон протягом року? Які добрива для газону обрати? Коли і як удобрювати газон навесні?

Газон потребує тако ж догляду, як квітник, сад і город. А можливо і більшого! Його потрібно не тільки регулярно косити, боротися з бур’янами, шкідниками і хворобами. Без своєчасного належного підживлення теж не обійтися! Ми розповімо, чим і як правильно підживлювати газон навесні, щоб він був густим і яскравим.

Коли підживлювати газон

Густий газон – це не тільки красиво, щільний дерен запобігає проростанню бур’янів і добре утримує вологу, тож не потребує зайвого внесення засобів проти бур’янів та надто частого поливу. А для доброго росту газонної трави потрібні поживні речовини.

Добрива для газонів бувають:

  1. сухі (у вигляді порошку або гранул),
  2. рідкі (у вигляді розчинів),
  3. пролонгованої дії (поступово розчиняються у ґрунті протягом 6-8 тижнів).

Основу добрив становить азот, фосфор і калій у різних пропорціях. Також добрива містять вітаміни, мікро- і макроелементи. У різні періоди газон потребує більше певних поживних речовин.

  • Азот (нітроамофоска, амофоска) – сприяє росту зеленої маси, відповідає за насичений колір трави.
  • Фосфор (кісткове борошно, суперфосфат, нітроамофоска) відповідає за зміцнення кореневої системи.
  • Калій (сульфат калію, калійна сіль, хлористий калій, нітрофоска) підвищує стійкість газону до засухи, високих температур, хвороб.

Газон підживлюють тричі протягом сезону:

  1. Наприкінці березня – на початку квітня.
  2. З початку травня до кінця червня.
  3. Із середини серпня до початку жовтня.

Догляд за газоном навесні

Щоб “розбудити” газон після зимового сну, потрібно зробити деякі роботи:

  1. Вичесати віялоподібними граблями, щоб видалити сміття та засохлу рослинність; вичесувати у двох напрямках – уздовж і впоперек.
  2. Аерувати: розпушити ґрунт, щоб до коріння краще надходило повітря (зробити це можна садовими вилами, встромляючи їх у ґрунт, або черевиками-аераторами із гострими цвяхами на підошві, або вертикуттером, що має форму циліндра з шипами).
  3. Підживити.

Чим підживлювати газон напровесні

Щойно розтане сніг або ґрунт прогріється до 10 ОС, газон підживлюють вперше. Це орієнтовно наприкінці березня – на початку квітня. Найкраще вносити добрива після рясного дощу, коли земля добре полита.

Найкраще у цей час удобрити газон комплексним добривом, яке містить азот, фосфор та калій, але з підвищеним вмістом азоту. Це можуть бути такі добрива:

  • однокомпонентні, наприклад, аміачна селітра (містить лише азот),
  • багатокомпонентні добрива, наприклад, азофоска (відоме універсальне садове добриво, що містить азот, фосфор, калій та інші елементи),
  • спеціальні суміші для газонів, які містять усі основні поживні речовини, необхідні для розвитку трави – макроелементи та мікроелементи, які містять маркування “Весна”.

Як правильно удобрювати газон

  1. Важливо рівномірно розсипати по всій поверхні газону. Інакше є ризик, що трава “перегорить” у тих місцях, де впало більше добрив, а де замало – пожовкне.
  2. Вносити більше добрив, ніж рекомендовано виробником, – погана ідея. Перегодований газон треба частіше косити і він менш стійкий до хвороб.
  3. Зробити повторне підживлення можна через місяць – у травні (час збігається з активною фазою росту трави).
  4. Газон слід підживлювати після скошування трави, у похмурий день, коли трава суха, а ґрунт вологий.
  5. Заборонено підживлювати сухими добривами мокрий газон! Також не можна вносити добрива, коли світить яскраве сонце, та під час посухи!
  6. Найкраще удобрювати безпосередньо перед дощем, який змиє добрива з травинок у ґрунт або після підживлення обов’язково рясно полити газон.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook