Навколо вас відбувається стільки всього дивного! Навіть вночі під час дощу можна в небі спостерігати красиві спалахи блискавки, що освітлюють все небо! І схожих моментів в нашому житті тисячі! Ми просто перестали радіти дрібницям, спостерігати за розвитком природи, особливо це стосується людей, які живуть в мегаполісах.
У великих містах мільйони людей і кожен з нас стурбований своїм життям. Хтось поспішає на роботу, хтось на навчання, і в цієї суєті ми забуваємо іноді елементарні правила гігієни. Більшість з нас їде кожен день в метро, автобусах, тролейбусах та тримається за поручні, розплачується грошима в магазинах, ходить в басейни або лазні. Ці дії для нас стали звичайними, але не всі з нас звикли мити руки після того, як прийшли додому. Ось пригадую один випадок, як я їхав в тролейбусі, та виходячи на зупинці, мені жінка сказала, щоб я обов’язково вимив ретельно руки, бо тримався за поручень, за який бралася людина з грибком на руках.
Мене це дуже схвилювало, і я негайно побіг за вологими серветками, щоб ретельно витерти руки. Після того, як прийшов додому, я тодразу ретельно помив руки. Мені пощастило, що я тоді нічим не заразився. Але якби у мене були ранки на долонях, і я вчасно не продезінфікував руки, то швидше за все був би вже грибок. Після того випадку, я відразу мию руки після вулиці. Але щоб читач більш серйозно поставився до цього питання, хотілось би, щоб ця стаття була вам корисною, тому ми зараз розповімо вам про патогенні гриби.
Патогенні гриби належать до класу дермафродитів, а якщо говорити іншими словами, то вони є паразитами, що вражають шкіру. Ці дермафродитні гриби живляться верхнім шаром шкіри. Однак дріжджові гриби харчуються лімфоїдною системою, а актиноміцети взагалі живуть в кісткових тканинах людини. Тому дуже важливо стежити за своєю гігієною, та при перших проявах лущення на шкірі найкраще здати аналіз на патогенні гриби. Провести його дуже просто: в якості біоматеріалу використовуються нігті, волосся або беруть зішкріб зі шкіри. Після чого з’ясовується тип грибка, якщо такий є, та вже далі лікар призначає вам лікування та спостерігає за процесом.
Звичайно, зараз існує стільки різних засобів гігієни, що більшість людей намагається стежити за собою, особливо в жарку пору року. І напевно читачі, які записувались у басейни, пам’ятають, що перед тим, як піти плавати, ви повинні були взяти довідку у лікаря про те, що у вас немає ніяких грибкових захворювань. Спортивні комплекси постійно хлорують басейни, миють кахель, адже бактерії можуть проникати й через стопи ніг, про це теж не варто забувати!
Класифікація грибів
У мікробіології існує багато цих хвороботворних мікроорганізмів. Гриби розподілили на три групи, тому їх можна віднести до:
1. актиноміцетів;
2. зигоміцетів;
3. дейтероміцетів.
Найбільшою групою стали актиноміцети. Вони включають дріжджові та цвілеві гриби. У зигоміцетів існує близько 600 видів патогенних грибів, і паразитують вони не тільки на поверхні тіла людини, а й у тварин або рослин. Дейтероміцетів можна називати недосконалими грибами, а мікробіологія віднесла їх в окремий клас, бо вони можуть розмножуватися статевим шляхом.
Які перші симптоми може відчути людина?
У перші дні появи мікозу виявити патологічні властивості досить важко, бо деякі колонії мікроорганізмів не завдають дискомфорту і не видні на шкірі. Коли ж чисельність мікозу різко підвищується, то людина може почати відчувати ознаки, які характерні такими симптомами:
1. Починається свербіж і печіння ділянки шкіри.
2. Змінюється колір ураженої ділянки.
3. Утворюється лущення.
4. З’являється випадання волосся, при виникненні грибка на голові.
5. Якщо грибок вражає нігті, то може відбуватися деформація нігтьової пластини.
6. Локальна пігментація.
Поява мікозів у людини завжди пов’язана з безпосереднім контактом з зараженою ділянкою тіла. В такому випадку спори гриба можуть потрапляти на шкіру, якщо погано дотримуватись правил особистої гігієни. Адже заразитися можна легко, досить лише взути чиєсь взуття, скористатись чужим рушником або відвідати громадську баню. При цьому якщо ваш імунітет ослаб, то ризик значно підвищується. Зниження імунітету може відбуватися з кількох причин, до яких можна віднести:
1. Перенесення хвороби.
2. Вживання антибіотиків тривалий час.
3. Зараження ВІЛом.
4. Приймання протипухлинних препаратів.
5. Варикозне розширення вен, наявність саден або подряпин.
Лікування грибкових захворювань
Перш ніж почати лікування, лікар-дерматолог повинен визначити вид грибка, тому він скерує вас в лабораторію на зняття зішкрібу зі шкіри. Після того, як буде встановлено вид грибка, наступним кроком буде призначення індивідуальних препаратів. Варто відзначити, що лікувати грибкову хворобу складніше, ніж бактеріальну через те, що будова клітини грибка дуже схожа на клітини людини. Призначити препарати повинен тільки лікар, не варто займатися самолікуванням та підбирати препарати «наосліп». Навіть при правильно підібраних медикаментах, робити висновки про те, чи підходить він чи ні, можна тільки через тиждень. Якщо помічається затихання хвороби, то цей препарат слід пити ще два тижні для затихання. Після того як ви проп’єте курс, потрібно буде приймати ще якийсь період антигрибкові препарати місцевої дії. Тільки при такому підході до лікування у грибів не залишиться майже ніяких шансів!