Здоров'я та краса Консультація лікаря

Чи можна вагітним щеплюватися проти Covid-19?

Які види вакцин жінкам при надії рекомендують, а які – ні.

Вагітні можуть важче переносити Covid-19. Якщо вагітна має високий ризик захворіти на Covid-19, наприклад, жінка працює в «ковідній» лікарні та/або має супутні захворювання, вона може обговорити можливість вакцинації з лікарем.
Якщо, на думку лікаря, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики, то жінку рекомендовано щепити мРНК-вакциною. В Україні поки використовують тільки одну таку вакцину – Comirnaty від Pfizer/BioNTech.
Якщо вагітна отримала першу дозу вакцини проти Covid-19 на векторній платформі – в Україні з таких вакцин лише AstraZeneca (Covishield, SKBio) – до настання або під час вагітності, то лікар має розказати їй про співвідношення ризиків та користі від другого щеплення, зазначають у Національній технічній групі експертів з імунізації.
На основі цього жінка сама вирішуватиме, чи отримати другу дозу цієї ж вакцини під час вагітності або вже після пологів.
Рутинне проведення тесту на вагітність перед вакцинацією проти Covid-19 не рекомендоване. Жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень. Інструкцією вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech, яку теж використовують в Україні, забороняється щеплення нею вагітних та жінок, які вигодовують грудним молоком.
Дата публікації: 02.08.2021 img Поділитися