цибуля жовтіє

Чому жовтіє цибуля і що робити, щоб її зберегти?

Якщо зелена цибуля почала жовтіти, не хвилюйтеся! Ми пояснимо, чому, що треба робити, коли і чим підживлювати цибулю, щоб мати гарний урожай.

Це нормально, коли жовтіє і в’яне листя цибулі наприкінці сезону. Але іноді це трапляється наприкінці весни або на початку літа. Тоді цибулі необхідна допомога.

Чому жовтіє зелень цибулі?

  • недостатній полив, посуха (якщо земля на грядці суха, її слід полити; в середньому цибулю поливають влітку раз або двічі на тиждень, після цього розпушують міжряддя);
  • затяжні дощі та похолодання також негативно впливають на цибулю, можуть призвести до пожовтіння кінчиків листя;
  • дефіцит поживних речовин (кінчики починають жовтіти, а стебла коротшають, коли цибулі бракує азоту; у такому разі слід підживити грядки азотними добривами, наприклад, настоєм коров’яку);
  • шкідники (стеблева нематода, цибулева муха, цибулева міль, цибулевий довгоносик тощо); якщо шкідників багато, боротися із ними складно, а найкраща профілактика – чергувати грядки цибулі і моркви, посипати міжряддя попелом, гірчичним порошком, перцем;
  • хвороби (бактеріальна гниль, іржа); у такому разі найбільш ефективна профілактика, а саме обробка цибулин перед посадкою; хворі рослини (підгниває цибулина, засихає квітконос, з’являються руді плями на листі) краще вирвати і знищити, щоб захворювання не поширювалося.

Коли і чим підживлювати цибулю

Перше підживлення

Наприкінці травня цибулю необхідно підживити азотовмісними добривами. Можна вибрати одне з таких:

  1. 20-25 г сечовини розчинити у 10 л води та полити 1-1,5 кв. м грядки.
  2. 10-15 г аміачної селітри розчинити у 10 л води та полити 1-1,5 кв. м грядки.
  3. 1 л коров’ячого гною розвести у 10 л води. На 1 кв. м грядки потрібно 4-5 л розчину.
  4. Розвести за інструкцією готове мінеральне добриво (нітрофоска, азофоска, для цибулі та ін.).

Усі добрива вносити тільки на добре зволожений ґрунт.

Друге підживлення

У середині червня цибулю слід підживити фосфорно-калійними добривами. Можна також використовувати нітрофоску та азофоску (2 ст. ложки на 10 л води). Або ж 2 ст. ложки суперфосфату та 1 ст. ложку сірчанокислого калію на 10 л води.

Третє підживлення

Третє підживлення слід зробити коли цибулина досягає 5 см. Для цього потрібне безазотне добриво, наприклад суперфосфат (1 ст. л.) і сірчанокислий калій (1/2 ст.л.) на 10 л води.

При вирощуванні цибулі на перо можна обійтися без підживлення.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook