Дім Садиба

Як дезінфікувати телефон, щоб не підхопити коронавірус

Дезінфікувати треба не лише руки, але й ґаджети. Адже телефони можуть передавати не тільки повідомлення, а й бактерії. Ось як це зробити…

 

Наші телефони дуже брудні і можуть виступати збудниками кишкових та шкірних інфекцій, підвищити ризики гострого кишкового отруєння або викликати грип. Віруси можуть зберігатися на поверхнях від кількох годин або до кількох діб. Тривалість залежить від різних умов – типу поверхні, температури, вологості навколишнього середовища.

Ось як потрібно дбати про гігієну телефона:

  • Спочатку потрібно вимкнути сам пристрій або вийняти акумулятор телефона. Обережно протерти його поверхню сухою тканиною (серветкою) з мікроволокна. Виробники радять змочити тканину у воді з милом і акуратно протерти ґаджет. Також можна використати серветки для дезінфекції, просочені ізопропіловим спиртом (70%).
  • Ще один з варіантів – придбати у сервісному центрі засіб для очищення ґаджетів. Запам’ятайте: не варто вмикати смартфон, поки він повністю не висохне. Якщо у вас є чохол, його при обробці потрібно знімати й протирати окремо. Мобільний слід дезінфікувати після кожного відвідування публічних місць та громадського транспорту! І обов’язково – ввечері, після закінчення робочого дня. Пам’ятайте: чистота вашого телефона така ж важлива, як і гігієна рук.
  • У громадському транспорті слід користуватися телефоном менше, зокрема, не чіпати поручні та інші поверхні, а потім брати телефон до рук. Якщо руки не помити, а потім торкнутися очей, носа чи рота, таким шляхом патогени можуть потрапити у ваш організм.
  • Можна використовувати спиртовмісні дезінфектанти. До прикладу, спиртовмісний дезінфікуючий засіб, спрей чи серветки на основі ізопропілового спирту. Але є ризик, що вони можуть пошкодити екран телефону.
  • Можна приготувати розчин з 60% води та 40% спирту. Так само як і з водою і милом, потрібно змочити тканину з мікрофібри у цьому розчині і протерти поверхні. Опісля цього витерти сухою тканиною.
  • Існують спеціальні ультрафіолетові бокси. Такий пристрій виглядає як коробка чи кейс, у який поміщають телефон на певний час, де з допомогою ультрафіолетових ламп відбувається очищення. Такі бокси визнані найбільш ефективним способом для знищення патогенів. Він найбільш дорогий.

До речі, купити хороший смартфон за оптимальною ціною можна тут.

Дата публікації: 15.10.2020 img Поділитися