вертикальне озеленення

Вертикальне озеленення: як зробити своїми руками і що посадити

Вертикальне озеленення - популярний тренд у ландшафтному дизайні та дизайні інтер'єрів. Це чудовий спосіб декору, який має до того ж практичне значення. Які прості рослини можна використовувати для вертикального саду та як за ними доглядати?

Вертикальні сади або вертикальне озеленення – популярний тренд у ландшафтному дизайні та дизайні інтер’єрів. Це чудовий спосіб декору, який має до того ж практичне значення. Ми розповімо, які види рослин можна використовувати для вертикального озеленення та як за ними доглядати.

За допомогою вертикального озеленення можна виконати безліч дизайнерських завдань:

  • прикрасити фасад будинку, господарського приміщення або альтанки;
  • захистити будівлю від вітру, шуму та перегрівання;
  • зробити щільний зелений паркан;
  • зонувати подвір’я або кімнату;
  • зробити фітостіну;
  • зробити ефектний декор-акцент у приміщенні;
  • підвищити вологість та покращити мікроклімат у приміщенні.

Що таке вертикальне озеленення?

Вертикальне озеленення – це група рослин, розташованих вертикально і які є частиною однієї гармонійної композиції. Цей напрямок зараз надзвичайно популярний та активно використовується як професійними дизайнерами, так і садівниками-аматорами і квітникарями.

Для вертикального озеленення можна посадити виткі рослини, які зав’ють стіну будівлі, паркан або будуть плестися по каркасі. З цією метою можна посадити дівочий виноград, плющ, витку жимолость або троянди.

Як елементи вертикального озеленення використовуються живоплоти. За їхньою допомогою облаштовують огорожі, ділять декоративний сад на функціональні зони, створюють живу ширму або фон, використовують як спосіб маскування непривабливих об’єктів або ділянок.

Вертикальний сад можна зробити у приміщенні з простих кімнатних рослин. Це може бути фітостіна або фітокартина. Для її створення рослини можна розташувати:

  • У спеціальних фітомодулях для вертикального озеленення.
  • На квіткових етажерках.
  • На полицях чи стелажах.

вертикальне озеленення

До вертикального саду можна віднести також ампельне озеленення. Йдеться про ампельні рослини, які садять у кашпо або підвісних горщиках.

Які рослини можна використати для створення вертикального саду?

Для вертикального озеленення у приміщенні (для створення фітостін і фітокартин) можна використовувати далеко не всі квітучі або декоративно-листяні види рослин. Але асортимент підходящих рослин дуже широкий, від звичайнісіньких до екзотичних. Ми розповімо про найпростіші та найпопулярніші види, які є у багатьох людей вдома.

хлорофітум

Хлорофітум

Хлорофітум – безпрограшний варіант. Він утворює красиву та густу розетку з довгого листя, яка добре поєднується з іншими рослинами. До того ж він утворює на пагонах нові кущики , які можуть тривалий час обходитися без ґрунту. Крім того, він чудово очищує повітря, видаляє з нього багато шкідливих домішок, активно поглинає вуглекислий газ. Хлорофітум невибагливий і добре почувається в будь-яких приміщеннях. Ця рослина ще й має бульбоподібне коріння, в якому акумулюється вода, тому хлорофітум здатний витримати до місяця без поливу. Влітку його варто поливати раз на три дні, а взимку раз на тиждень. Рослина надає перевагу яскравому розсіяному світлу.

традесканція

Традесканція

Традесканція – це трав’яниста кімнатна рослина з прямими або повзучими пагонами. Буває з різноманітними формами листя, розміру та забарвлення. Невибаглива і гарно росте, легко розмножується за допомогою зрізаного пагона, швидко утворює коріння в банці чи склянці з водою або відразу у вологому ґрунті. Традесканції терпить затінення, але за критичної нестачі світла суттєво втрачає декоративність, листя тьмяніє. Любить частий і рясний полив.

плющ

Плющ

Існує безліч видів та сортів плюща. Він легко піднімається по вертикальних опорах і швидко обплітає різні конструкції. Плющ невибагливий і потребує мінімального догляду, не вимагає щоденної уваги. Плющ не любить, коли його переміщують з місця на місце. Потребує розсіяного світла та регулярного провітрювання. Поливати влітку потрібно раз на тиждень, а взимку – один раз на два тижні.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook