Хвойні рослини – чудовий варіант для озеленення ділянки, адже вони не втрачають декоративності впродовж усього року. Але як і всі рослини, вони можуть страждати від хвороб. Найпоширеніша проблема – пожовтіння хвої. Яка причина захворювання і як з ним боротися, консультує агроном Ігор Савчук.
Причин захворювань хвойних рослин може бути дуже багато. Пожовтіння хвої та передчасне опадання найчастіше свідчить про те, що рослини захворіли на шюте. Це група хвороб, яку викликають різні види грибів, що вражають дерева будь-якого віку, але найнебезпечніші вони для молодих рослин.
Джерелом інфекції шюте у більшості випадків є хворі рослини або опала хвоя, в тому числі за межами ділянки. Для зараження достатньо кількох хворих хвоїнок, які непомітні у кроні дорослого дерева. Тому, перш ніж висаджувати молоді рослини поруч зі зрілими, треба перевіряти стан дорослих рослин. У групі ризику – ослаблені дерева, тому важливо створювати оптимальні умови для росту і розвитку хвойників.
Щоб запобігти захворюванню, напровесні по поверхні снігу під хвойними деревами треба розкидати торф або попіл – це пришвидшить танення снігу. Далі після розпускання бруньок (а також восени) слід обробити рослини 1%-ю бордоською рідиною або її замінниками. А головне – перш ніж купувати хвойні рослини, треба пересвідчитися, що вони здорові і чи немає на ділянці джерела інфікування – хворих рослин.