Багато людей залишає зарядний пристрій від смартфона увімкненим у розетку, навіть коли нічого не заряджають. Фахівці наголошують: так не можна робити у жодному разі. І на це є кілька причин і може призвести до небажаних наслідків.
Чому зарядку не можна залишати в розетці?
- Витрати електроенергії. Зарядний пристрій, увімкнений в розетку, споживає електроенергію, навіть коли нічого не заряджає. Так, він не тягне, як електрочайник або праска, однак з метою економії його все-таки краще вимкнути. У багатьох зарядка стирчить у розетці постійно, цілодобово, сім днів на тиждень. Якщо підсумувати усі витрати, вийде чимало даремно спожитої електроенергії.
П’ять приладів, які споживають електроенергію, навіть коли вони вимкнені
- Термін служби зарядного пристрою. Інша причина полягає у тому, що при постійному ввімкненні зарядка нагрівається, а її конденсатори зношуються. У результаті термін експлуатації зарядного пристрою скорочується і він швидше виходить з ладу. Зарядні адаптери в середньому розраховані приблизно на 50 000 годин використання, що становить приблизно 6 років роботи. Але якщо він цілодобово стирчить у розетці, прослужить значно менше. Тож якщо хочете, щоб зарядка пропрацювала довше і незабаром не довелося купувати нову, вимикайте її з розетки.
- Ризик виникнення пожежі. Ще один ризик полягає у тому, що при стрибку напруги у мережі може статися коротке замикання – і зарядний пристрій може вийти з ладу. Мало того, блок може нагрітися, задимітися, спричинити пожежу. Якщо зарядний пристрій чи кабель пошкоджений, його залишення підключеним до розетки без використання може збільшити ризик короткого замикання чи інших проблем, особливо якщо ви використовуєте неякісне обладнання.
З огляду на ці фактори рекомендується відключати зарядний пристрій від розетки, коли він не використовується. Це не лише зменшить споживання електроенергії, але й сприятиме загальній безпеці та тривалості експлуатації зарядного пристрою.