Чому тріскаються і лопаються помідори

Як показує досвід, найчастіше тріскаються помідори, які мають щільну м'якоть, тонку шкірку, світло-жовті, надранні сорти. Тріщини не тільки псують вигляд плодів і призводять до того, що помідори швидко псуються і розмножуються хвороби. Але цьому можна запобігти.

Як показує досвід, найчастіше тріскаються помідори, які мають щільну м’якоть, тонку шкірку, світло-жовті, надранні сорти. Тріщини не тільки псують вигляд плодів і призводять до того, що помідори швидко псуються. Свіжа рана на плоді сприяє розвитку хвороб, бактерій, патогенних грибків. Коли тріщина зарубцьовується, ця загроза минає.  Але помідори мають поганий вигляд, тріщини доводиться вирізати.

Причини розтріскування помідорів

Причин утворення тріщин на помідорах може бути багато. Ми наведемо найпоширеніші та підкажемо, як їх усунути.

Порушення правил поливу

Найпоширеніша причина розтріскування – неправильний полив, а саме рясний полив у спекотну погоду. Грунт пересихає, рослини швидко вбирають воду. Це стимулює ріст плодів, а шкірка “не встигає” за ними.

Тріщини у такому разі не спричинені хворобою, але в них можуть розмножуватися патогенні організми, які можуть стати причиною розвитку захворювань.

Прищипування верхівки, надмірне видалення пасинків і листя

У другій половині літа на кущах достатньо помідорів. Щоб рослини не витрачали сили на нарощення зеленої маси, а скерувало їх на розвиток помідорів, прищіпають верхівку, пасинки, обрізають листя. У результаті плоди можуть розтріскуватися. Причина – зменшення поверхні через яку випаровується волога. Призначена для листя і стебел, волога надходить в плоди.

Помилки підживлення

Підживлення мінеральними калійними сумішами, суперфосфатом потрібно робити обережно: внесення концентрату (сухого порошку) може викликати стрімкий розвиток плодів, а в результаті може тріскатися шкірочка. Тому підживлювати варто тільки водними розчинами добрив.

помідор

Як запобігти розтріскуванню помідорів

  1. У спеку поливати помідори не частіше, ніж раз на 3-4 дні, найкраще – під корінь, у лунки. Найкращий варіант для помідорів – крапельний полив.
  2. Правильно підживлюйте. Щоб помідори не тріскалися під час формування і дозрівання, їм потрібно забезпечити правильне підживлення: сечовина, селітра аміачна, суперфосфат. Розводити 1 ст. ложку кожного добрива у 10 л води і поливати рослини під корінь на 1 м кв. Підживлювати таким чином кожні 14 днів. На етапі активного дозрівання суперфосфат не використовувати, а калійне добриво (сечовина, карбамід) поступово збільшувати.
  3. Правильно пасинкуйте. Пасинкуйте та обрізайте листя не частіше, ніж 1 раз на тиждень. За один раз видаляйте не більше трьох пасинків з однієї рослини.
  4. Щоб запобігти розтріскуванню, обирайте середньостиглі сорти помідорів зі щільною м’якоттю і пружною шкірочкою.  Найделікатніші – ультраранні сорти. У них тонка шкірка і ніжна м’якоть.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook