Колготки носять чи не усі жінки на планеті Земля, від маленьких дівчаток до бабусь. Проте помилки у їх підборі до вбрання робить більшість представниць прекрасної статі, незалежно від віку.
Модний етикет виробив кілька основних правил коли і які колготки слід носити. І це пов’язано не так з модою, як і з зоровим та естетичним сприйняттям людини.
Така детать жіночого гардеробу як колготки здатна вплинути на думку оточуючих про смак, розуміння дрес-коду і навіть про матеріальний стан і статус їх власниці. Колготки можуть як зіпсувати, так і зорово покращити вигляд фігури.
Найчастіше колір колготок підбирається під колір взуття та просто доповнює жіночий образ, не акцентуючи на собі увагу. Виконавши це правило, жінка візуально робить свої ноги довшими і стрункішими.
Колготки, які значно відрізняються за кольором від верхнього одягу, створюють зайву горизонтальну смугу і тим самим вкорочують фігуру, візуально забираючи ріст.
Усім жінкам варто запам’ятати на усе життя: чорна сукня – чорні колготи, біла сукня – тілесні колготи (а краще взагалі без колгот).
Існують також темно-сірі, темно-зелені та темно-сині колготки, тощо. Якщо ви все ж таки вирішите зробити свій вихід екстравагантним, підібравши колготи під колір аксесуарів, або захочете вибрати щось зовсім контрастне, то врахуйте, що ваші ноги автоматично стануть фокусною точкою. Такий вибір може прикрасити вас тільки у випадку, якщо ваші ноги довгі і стрункі. Бо білі і кольорові колготки повнять.
Як вибирати колготки?
Тілесні колготки слід підбирати так, щоб вони максимально збігалися з тоном шкіри рук. Щоб відтінок рук не відрізнявся від кольору ніг. Колготки потрібно вибирати по сезону і відповідно до стилю вашого одягу. Тобто під в’язану або будь-яку іншу теплу сукню взимку слід одягати щільні колготи, під легку сукню – тонкі, а краще взагалі ніяких.
Деяких жінок бентежить, що влітку їх ноги недостатньо засмаглі і це ніби виглядає негарно. Спеціально для таких «перестрашених» дам придумали рідкі колготки – це фарбуючи олія чи крем з ефектом світіння або автозасмаги.
Чому стилісти завжди проти тілесних колготок?
Бо вони не радять носити тілесні колготки в жодних випадках, крім окремо визначених дрес-кодом. До того ж тонкі тілесні колготки не мають «зігріваючої функції». Тому українкам теж не варто мерзнути в пуховику, міні спідниці і тілесних безрозмірних колготках на зупинці громадського транспорту. Треба щось змінювати у своєму розумінні моди і краси.
Якщо ви не президентка компанії, не вчителька, дипломатка чи офісна працівниця – тілесні колготки вам взагалі не потрібні. Потрібні або чорні, або взагалі без них! Бо, запам’ятайте це назавжди, тілесні колготки не носять з чоботами, балетками і босоніжками, а також з одягом стилю casual і спорт-шик.
Коли тілесні колготки будуть доречними?
Знову ж таки, якщо ви вчитеся у школі, університеті чи працюєте в офісі серйозної компанії – то тілесні колготки ваші найкращі друзі. Але лише протягом робочого чи навчального часу. Приходити на роботу, школу чи інститут з голими ногами непристойно навіть у спеку, тому для таких випадків вибираємо колготки або панчохи природного відтінку шкіри щільністю від 8 до 15 ден.
Якщо вас запросили на офіційний прийом, теж одягайте тілесні колготки. По суті, той самий офіс, тільки з елементом урочистості.
Будь-які колготки з чудернацькими візерунками поза подіумом найчастіше виглядають дивно, навіть смішно. На повсякдень пасуватимуть хіба колготки зі стрілками у стилі Мерилін Монро, та й то лише у поєднанні з романтичною сукнею. А ось, до прикладу, колготки у сітку, одягнуті під джинсову спідницю – вульгарність.
І також колготки з малюнком, що імітує панчохи, категорично не можна одягати під міні, як і самі панчохи. Демонструвати резинку панчох чи колготок – поганий тон. Зазвичай такі предмети гардероба надягають для когось одного, а не для загалу…
Інколи у масову моду входять дивні речі, та, зазвичай, обиватель їх красиво комбінувати не уміє. Тому не варто й братись. Звичайним жінкам краще утриматися від подібних ультрамодних експериментів, окрім тих пань, котрі упевнені у своєму відчутті стилю і моди на усі сто відсотків. І не бояться порушувати правила, вигадані модельєрами.