Як боротися з алергією на сонце

У вас алергія на сонце? Дізнайтеся, що треба пам’ятати, аби не дати їй занапастити вашу відпустку.

У вас алергія на сонце? Дізнайтеся, що треба пам’ятати, аби не дати їй занапастити вашу відпустку.

Сонячна кропивниця – річ банальна, але вкрай неприємна. Від неї не врятує навіть крем із найпотужнішою захисною дією: висипання у вигляді червоних плям, пухирців з’являться, щойно ви потрапите під сонячні промені.

Фотодерматоз (так по-науковому називається ця хвороба) провокує підвищена чутливість до сонячного світла. До того ж поштовхом до спалаху захворювання можуть стати фактори, що зовсім не мають стосунку до ультрафіолету.

Сонячні провокатори

Лугові трави. Улітку, в період цвітіння, більшість лугових трав виділяють особливу речовину – фурокумарин, який осідає на шкірі й у поєднанні з ультрафіолетом провокує кропивницю в людей, які від неї особливо страждають. Поніжилися під сонцем на лузі, на узліссі, біля річки – чекайте на алергічну реакцію.

Косметика. Той самий фурокумарин міститься у грейпфрутовій та лимонній ефірних оліях – частих компонентах антицелюлітних кремів. До складу багатьох лосьйонів для вмивання, тоніків і кремів входить саліцилова кислота – ще один фототоксичний компонент. Протерли обличчя вранці таким засобом, нанесли сонцезахисний крем і зі спокійною душею пішли на пляж? А до вечора на шкірі – плями, вугрі, свербіж. Такий самий ефект мають бергамот і зовсім уже безпечні на вигляд петрушка, кріп, селера й навіть звіробій. Якщо їхні компоненти, екстракти та ефірні олії входять до складу будь-якого крему або лосьйону – чекай на біду.

Ліки. Особливо чутливою до сонячного світла роблять шкіру сечогінні, діабетичні та антиаритмічні препарати, антибіотики (найбільш фототоксичними вважаються тетрациклін та доксициклін).

Брак вітамінів. Різноманітні порушення обміну речовин, результатом яких найчастіше стає гіповітаміноз, теж входить до числа «підозрюваних».

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook