Здоров'я та краса Консультація лікаря

Чому після пологів випадає волосся

Випадає волосся після пологів? Не панікуйте! Ось чому це відбувається…

Післяпологове випадіння волосся, або телогеновий ефлювіум, з’являється зазвичай через кілька тижнів або місяців після пологів, розповідає дерматолог Катерина Бакіко.

Чому воно виникає?

Під час вагітності, відбуваються значні гормональні зміни. Власне, підвищення рівня естрогену, веде до того, що фази росту волосинок змінюються з перевагою фази активного росту волосини, тому під час вагітності волосся рідше випадає. А коли народжується дитина, рівень гормонів внормовується, і тому волосся, яке активно росло під час вагітності швидко переходить у фазу спокою ( саме тому воно не одразу випадає, а лише через деякий час), а тоді у фазу випадіння. Тому ви помічаєте випадіння великої кількості волосин.

Як проходить?

Триває цей стан до 6-9 міс від початку, повністю лисою не будете, адже випадає лише частина волосся. Вкінці періоду помітите активний ріс нового волосся. У більшості випадків все повертається до норми, тому хвилюватись не слід.

Що ж тоді робити?

👉🏻Ліків, які б вилікували такий тип випадіння волосся не існує, волосся, яке перейшло у фазу випадіння мусить саме випасти, назад його не приклеїти.
👉🏻Не треба сидіти на дієті, коли годуєте дитину грудьми, адже недостатність білків та мікроелементів, може вести до погіршення ситуації з волоссям. Віддайте перевагу збалансованому та різноманітному харчуванню, аніж синтетичним вітамінам з аптеки.
👉🏻Намагайтесь висипатись, уникайте по можливості стресу, чи не має у вас ознак післяпологової депресії? Адже стрес та тривога теж може посилювати випадіння волосся.
👉🏻Подумайте про нову стрижку, зачіску та колір волосся. Можете порадитись з перукарем-стилістом, щоб підібрати оптимальний варіант. Від підстригання волосся швидше рости не почне, проте візуально буде виглядати краще.
👉🏻Використовуйте шампунь, для збільшення об’єму волосся. Уникайте шампунів, які маю у своєму складі кондиціонер. Кондиціонер наносьте на кінці волосся. Уникайте кондиціонерів з позначкою «інтенсивний».
👉🏻Бережіться «волосяного турнікету». Ваша довга волосина, яка випала, може непомітно обмотати, наприклад пальчик дитини, перетиснути і спричинити біль та набряк. Цей стан трапляється рідко, але вважайте.
👉🏻Якщо у вас випадає волосся довше, ніж характерний період телогенового ефлювіуму, або випадіння є у вигляді вогнищ, або ви бачите запалення шкіри у цих місцях, рубці- це привід звернутись до лікаря.
Дата публікації: 29.12.2021 img Поділитися