бажаю щастя

Чому не варто бажати щастя і що краще побажати

Коли ми когось вітаємо, за звичкою людині бажаємо щастя. Але це не завжди доречне слово і побажання. І ось чому...

А що означає «Бажаю щастя», який сенс ви вкладаєте у ці слова? Бажання удачі, здоров’я, процвітання, успіху, радості, миру, кохання, добробуту, спокою тощо? Як ви розумієте, що бажаєте саме цього?

Бажаючи людині чогось, ми завжди вкладаємо те, чого бажаємо, своє розуміння цього почуття чи стану, наповнюємо бажане своїм змістом і образами, забарвлюючи контури своїми фарбами. Навіщо?

Успіх, здоров’я, процвітання, успіх, радість, мир, любов, благополуччя, спокій – у кожного з нас своє розуміння всіх цих слів та станів. Кожен по-своєму розуміє їхню суть. І те, що для вас є щастям, для іншого може виявитися найлютішим горем, те, що ви розцінюєте як успіх, для іншого виявиться розчаруванням. Це як дитині подарувати вже розфарбовану вами розмальовку або другові, що ненавидить оливки – банку оливок, які ви любите.

Бажаємо “своє” щастя

Зверніть увагу, що коли ми бажаємо людині чогось, ми завжди уявляємо, як це виглядатиме. Ми завжди приміряємо цей стан на себе і вже виходячи зі своїх відчуттів, керуючись саме своїми емоціями та почуттями, своїм розумінням того чи іншого стану, бажаємо його іншій людині.

  • Ми уявляємо його щасливим, виходячи зі свого розуміння щастя,
  • вільним, виходячи зі свого розуміння свободи,
  • коханим, виходячи зі свого розуміння кохання тощо.

Спробуймо вчитися бажати іншим удачі, здоров’я, процвітання, успіху, радості, миру, кохання, добробуту, спокою, щастя, свободи не такими, як ми це розуміємо, а як порожній кришталевий келих або вазу. Щоб людина сама визначилася з її наповненням, виходячи зі свого розуміння, виходячи з того, як вона собі це уявляє. Хтось наповнить келих вином, хтось соком, а хтось водою, інший поставить у вазу квіти, а може наповнить її цукерками. Бажаючи людині чогось, даруйте їй право вибору отримати це саме в тому вигляді, в якому він це розуміє і саме тому, що він собі це уявляє.

І не забувайте додавати до свого побажання, знання того, що в людини все це вже є, але ви щиро бажаєте їй ще більше удачі, здоров’я, процвітання, успіху, радості, миру, любові, добробуту, спокою.

Автор – психолог Сергій Сусев

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook