олія

Чому не можна зберігати олію у кухонній шафі?

Ви також зберігаєте олію у кухонній шафці? Упс!.. Тоді вам слід неодмінно почитати цей матеріал, щоб зрозуміти, чому так робити не можна.

Бодай одна пляшка з олією є на кожній кухні. Ми використовуємо її для смаження, додаємо у салати і в тісто. Іноді замінити олію у приготуванні страв просто неможливо! До того ж існує величезний асортимент олій: соняшникова, оливкова, гарбузова та з десяток інших, холодного віджиму або рафінована, ароматна із додаванням прянощів… Зараз можна придбати олію на будь-який смак або ароматизувати своїми руками, що вміє і робить багато господинь. От тільки часто вони неправильно зберігають олію, наприклад, у кухонній шафці.

Де і як правильно зберігати олію?

  1. Будь-яку соняшникову олію не можна зберігати поруч із плитою або в кухонній шафці, на яку потрапляють сонячні промені. Через підвищену температуру швидше псується і набуває неприємного присмаку. Оптимальне місце для соняшникової олії – прохолодне та захищене від світла.
  2. Зберігайте олію в герметичній та непрозорій тарі. Вибирайте скляну або металеву посудину зі щільною кришкою, щоб уникнути доступу світла та повітря.
  3. Уникайте контакту олії з повітрям, щоб запобігти окисленню. Завжди добре закривайте посудину після використання олії.

Оливкова олія зазвичай може зберігатися протягом 18-24 місяців, якщо зберігати її в прохолодному та темному місці. Інші олії (соняшникова, кукурудзяна, гарбузова і т.д.) зазвичай мають термін придатності близько 6 місяців до 1 року при правильних умовах зберігання.

Ріпакова олія – золото, про користь якого ви не здогадуєтеся

Термін придатності рафінованої та нерафінованої олії може варіюватися залежно від типу олії та умов зберігання. Однак є деякі загальні рекомендації:

  1. Рафінована олія
    • Термін придатності рафінованої олії може бути трошки довший порівняно з нерафінованою.
    • Рафіновані олії піддаються процесам очищення та видалення непотрібних речовин, що може позитивно впливати на тривалість їх зберігання.
    • Зазвичай рафіновані олії мають менше аромату та смаку порівняно з нерафінованими.
  2. Нерафінована олія
    • Нерафіновані олії мають коротший термін придатності через те, що вони можуть містити більше неперероблених речовин.
    • Часто мають сильний аромат та смак, оскільки вони не піддаються такому ж інтенсивному процесу очищення, як рафіновані олії.
    • Більш схильні до окислення через вміст більшої кількості природних компонентів.

Не вся вівсянка корисна: яку обрати, а яку їсти не варто

При якій температурі слід зберігати олію?

Щоб продовжити термін зберігання олії, продукт найкраще зберігати у скляній тарі. Ідеальна температура зберігання олії – близько 20 °С. Уникайте зберігання олії в місцях, де температура може стрімко зростати або коливати, таких як поряд із плитою або біля вікон.

Не всі олії реагують однаково на температуру. Наприклад, оливкова олія та багато інших рослинних олій краще зберігаються в темному і прохолодному місці, тоді як деякі інші олії, такі як гарбузова, лляна, з волоських горіхів, соєва тощо потребують нижчої температури зберігання. Їх краще зберігати у холодильнику або темному прохолодному місці, дотримуючись рекомендацій виробника.

Термін зберігання соняшникової олії у закритій пляшці становить один рік. Після відкривання пляшки термін зберігання олії становить 4 тижні.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook