Сім'я Стосунки

Чому мама добра до всіх, крім мене? Дуже проста відповідь

Є такі люди: наймиліші, доброзичливі і взагалі чудові у всьому, але тільки зі сторонніми. З близькими вони суворі, зневажливі, слова доброго від них не дочекаєшся…

Типова ситуація: мама може бути ввічливою і доброю з усіма іншими, крім вас.

Якщо розповісти про це кому-небудь з боку, то людина вигукне: «Годі! Твоя мама (і тато) здалися мені такими добрими і хорошими людьми! Напевно вони просто були чимось засмучені!»

Після такого мимоволі почнеш замислюватися, чому взагалі близькі так нешанобливо і лицемірно ставляться до нас, своїх рідних людей?

Цьому є одне дуже просте психологічне пояснення.

Перш ніж я розповім вам пояснення, уявіть собі картину:

У вас є курка, яка несе золоті яйця. Буквально – ви можете піти їх і продати на ринку, і потім кілька років безбідно жити. Але несе вона їх за однієї умови: ви її хвалите, обіймаєте і годуєте. Якщо ви хоч слово погане їй скажете, вона потім 2 роки ніяких яєць не дає. Який висновок ви відразу зробите? «Я ні за що не буду цю курку лаяти. Я буду її тільки хвалити? Це ж очевидно!».

Думаю, ви розумієте, до чого я хилю.

Вас лає ваш близький родич, припустимо, мама. Вона критикує і в цілому недобра до вас – значить, вона звикла, що ви нікуди не подінетеся. Будете слухати, терпіти, мовчати і все одно бути поруч.

Кого не бояться втратити

Ніхто в своєму розумі не сварить і не гнобить цінних людей, співробітників, друзів і коханих. Лають тільки тих, кого не цінують і не бояться втратити. А кого не бояться втратити? Хто звик терпіти до себе негативне ставлення і нікуди не йде. Можна не платити співробітникові зарплату, якщо він все одно працює. Можна багаття дочку або брата, якщо вони слухняно змовчать.

А з цього відповідно можна зробити найголовніший висновок: хочете, щоб вас цінували, любили і поважали? Почніть самі себе любити цінувати і поважати. Не терпіть грубість і хамство, критику. Якщо вас лають – йдіть. Якщо до вас ставляться недобре – попередьте, що не будете це терпіти. І стримаєте слово.

Як тільки рідні побачать, що це негатив, вони втратять вашу підтримку, спілкування і взагалі близьку дружбу з вами – вони почнуть ставитися інакше.

Хтось запитає: «Ну а як же мама? Куди я від неї піду якщо ми живемо разом?»

Ось тому до вас так і ставляться. Ви краще потерпіть, але під бочком у батьків будете далі жити. Ви думаєте, що ви не платите за квартиру гроші, але ви платите своїм емоційними здоров’ям, своєю психікою і своїми нервами.

Грошима заплатити простіше. Задумайтеся про це.

Павло Домрачев

Дата публікації: 06.07.2021 img Поділитися