Ріпчаста цибуля росте на всіх присадибних ділянках й є дуже популярною культурою, яку залюбки додають чи не у всі страви.
Всі хто її вирощує, мріє отримати багатий та великий врожай цибулі. Але іноді пір’я на цибулі починає жовтіти та підсихати, а самі цибулини гнити. Для виявлення причини, вирвіть цибулину з грядки та як слід розгляньте її. Якщо від неї неприємно тхне, а сама голівка дуже м’яка, негайно потрібно вживати запобіжні дії.
Це може бути неякісна чи пошкоджена грибком цибуля-сіянка ще на етапі висадки її у грядку. Купувати таку сіянку варто у перевіреного виробника й перед висаджуванням в ґрунт обробити її розчином марганцівки.
Іншою причиною може бути висадка сіянки цибулі знову в ту саму грядку, де росла в минулому році чи росли культури не дружні для неї. Саджати її варто на ділянку де раніше вирощували картоплю, кабачки, капусту та буряк.
Не забувайте про полив
Цибулю потрібно правильно й вчасно поливати. Якщо літо сухе, то полив повинен бути постійно аж до середини липня. За 1-1,5 місяці до збору, зменште поливи та згодом припиніть їх зовсім.
Боротьба з цибулевими мухами
Псування цибулі може початися завдяки пошкодженням личинками цибулевої мухи. Це товсті та дрібні черв’яки білого кольору, які їдять пір’я цибулі й її голівку. Вберегти цибулю від личинок цієї мухи можна застосовуючи зміну посівів, бо шкідники зимують в ґрунті й наступного року неодмінно знищать весь врожай.
Від цибулевої мухи покладіть 1 ст. ложку пилку тютюну в 2-3 л гарячої води та залиште на 48 годин. Потім до настою додайте по 1 ст. ложці червоного меленого перцю, господарського рідкого мила, долийте ще 7-8 л води та перемішайте. Полийте цибулю цим розчином з лійки. Можна, звичайно застосувати й «хімічні» препарати та краще цього не робити.
Ще одна причина псування цибулі – це грибкові хвороби
Фузаріоз може вражати на початку тільки пір’я, а потім перейти на коріння. Починайте лікування негайно, щоб не втратити весь врожай цибулі.
Бактеріальна гниль може виникнути на початку збирання врожаю, при частих опадах та підвищеній вологості.
Шийкова гниль може з’явитися при тих же умовах.