Життєві історії Сім'я

Чоловік захотів роздільний бюджет, «по-чесному». Жінка погодилася і підрахувала…

Схема, де жінка прислуга, а грошики – нарізно, це не по-чесному. Це по-хитрому.

Роздільний бюджет в сім’ї – явище неоднозначне. Можна знайти в такому фінансовому підході багато переваг і стільки ж недоліків. Про одну зі сторін «любов – любов’ю, а гроші нарізно», пише morena_morana. 

Модна тенденція – роздільний бюджет

Є зараз така модна тенденція – роздільний бюджет. Особливо нова схема сподобалася чоловікам – начебто і одружений, і в побуті обслужений, і обласканий як слід, і їжа гаряча, і простирадла чисті. А грошики – ось вони. В кишені, родимі.

Вже ніхто не дивується і не ображається, якщо який-небудь Вася порадить такій хворій жити кожен своїм гаманцем. Але іноді в цій справі трапляються справжні казуси.

Так, наприклад, в приватний будинок до однієї дами намірився оселитися її новий коханий. Начебто люди вже немолоді, обидва не перший раз одружені. Зустрічі приносять радість, розлучатися не хочеться, обидва готові з’їжджатися. І ось тут кавалер раптом каже. Мовляв, люба, ми з тобою люди сучасні, давай будувати роздільний бюджет за європейським варіантом. Ти свою половину вносиш в побут, і я – свою. Всі витрати навпіл.

Жінка спочатку здивувалася, навіщо такі складнощі. Зарплата-то у обох практично однакова, плюс-мінус. А потім підрахувала, подумала, зважила всі за і проти, і погодилася. Тепер ось сидить, думає, як і спільний бюджет дотримати, і чоловіка не образити, і себе не обділити. 

Вивела для себе такі обов’язкові позиції:

  • Продаж яєць та овочів зі свого городу буде здійснюватися чоловікові за середньоринковими цінами (а якщо в готовому вигляді, то дорожче).
  • Користування підвалом з варенням, соліннями і грибочками за окрему плату (можна придбати абонемент зі знижкою).
  • Прання речей чоловіка і миття за ним посуду, прасування, якщо буде потрібно, страви на замовлення – згідно спільно встановленим і затвердженим обома прайс-листу, і ніяк інакше.
  • Продукти, що знаходяться в холодильнику на момент приїзду чоловіка будуть описані та враховані.
  • А ще непогано записати б заздалегідь поточні показання лічильників, включити в загальний рахунок амортизацію побутової техніки, і т.д.

Відчуваю, велике розчарування чекає любителя європейських стандартів. Хоча якщо брати формальну сторону питання, це ж і є «по-чесному». А така схема, де жінка прислуга, а грошики – нарізно, це як раз не по-чесному. Це по-хитрому.

Дата публікації: 01.06.2021 img Поділитися