Здоров'я та краса Народна медицина

Часто мерзнуть ноги? Це може бути сигналом про хворобу

Давайте поговоримо про те, що робити коли мерзнуть ноги? Тема досить актуальна. А ви знали, що жінки частіше за чоловіків скаржаться на те, що у них постійно мерзнуть ноги? Ми розповімо чому.

Знаєте, чому жінки частіше стикаються з цією проблемою, ніж чоловіки? Тому що це жінки! Так-так, все тісно пов’язане з кровообігом і особливостями будови жіночого організму. Давайте розберемося в цьому більш докладно.

Щоб з’ясувати, чому мерзнуть ноги, потрібно зрозуміти – це відбувається постійно або періодично? Якщо це відбувається не часто, то проблема в будові вашого організму. Ми підкажемо кілька способів, як зігріти ноги в цьому випадку.

Якщо у вас весь час мерзнуть ноги, лікування повинен призначати лікар, оскільки це сигналізує про збої в роботі кровоносної системи.

Пояснення №1: продовження роду

Ноги у жінок мерзнуть частіше, ніж у чоловіків, тому що в жінках закладено природно продовження роду. Жіночий організм в першу чергу налаштований на підтримку тепла внутрішніх органів. Мудра природа зробила все так, щоб жіночі органи – основне завдання яких виношувати і народжувати дітей – завжди залишалися в теплі. Як тільки відбувається перепад температури, основний потік крові направляється відразу до дітородних жіночих органів. Тому у жінок відразу мерзнуть кінцівки – кров відступає від периферії до центру (холонуть пальці на ногах і руках, потім – стопи і кисті рук).

У чоловіків все відбувається інакше: вони або взагалі не помічають перепаду температури, який відчуває жіночий організм, або ноги у них мерзнуть не так сильно.

Пояснення № 2: м’язова і жирова тканина

На характер кровотоку впливає також різне співвідношення жирової і м’язової маси у чоловіків і жінок. Як відомо, м’язова маса у жінок нижча, ніж у чоловіків. М’язи дають нам внутрішню енергію, яка зігріває тіло зсередини. Отже, м’язова маса жінок виробляє менше тепла, тому у них можуть мерзнути ноги і руки.

Ви напевно помічали, як літні люди дуже часто скаржаться на те, що у них ноги мерзнуть. Бачили, яка у них зморшкувата шкіра на ногах і кистях рук? З віком у людини змінюється співвідношення м’язової і жирової тканини, але у деяких людей це одна з особливостей будови ніг – у них недостатньо м’язової тканини в кінцівках, а підшкірна жирова, яка зігріває ноги, зовсім відсутня. Це теж може бути причиною, чому мерзнуть ноги. Якщо у вас ноги мерзнуть тільки при перебуванні на холоді, то приводу до хвилювання немає. Але якщо це відбувається постійно, то організм дає сигнал – порушена робота кровоносної системи!

Пояснення №3: можливо, ви хворі!

Будьте уважні, постійно холодні пальці рук і ніг можуть вказувати на деякі хвороби, які викликані порушенням капілярного кровотоку. Найчастіше порушення потоку крові викликають такі захворювання:

  • Постійно мерзнуть ноги у гіпотоніків і гіпертоніків. При низькому тиску кров тече по судинах повільно і доходить до кінцівок в малій кількості. При підвищеному тиску судини звужені, і кров тече по них проблемно. Це теж може стати причиною того, що ноги мерзнуть.
  • При варикозі, крім мерзнучих ніг, спостерігаються набряки стоп, болі в області гомілки, «зірочки» і розширені вени на ногах.
  • Ноги мерзнуть при судинній дистонії: порушеному кровообігу, і кров до кінцівок не надходить. Для цієї хвороби також характерні набряки стоп, їх синюшність, порушення загального стану: людина швидко стомлюється, спостерігається задишка.
  • Мерзнуть ступні і пальці ніг при цукровому діабеті, хворобах щитовидної залози і гормональних збоях (особливо це стосується жінок в період менопаузи).

Також викликати порушення кровотоку в організмі можуть куріння, малорухливий спосіб життя, низький рівень гемоглобіну. Якщо у вас мерзнуть ноги і руки цілий рік, ви спите і влітку і взимку під ватяною ковдрою, а вовняні шкарпетки – ваші улюблені в будь-який час року, вам потрібно зайнятися тренуванням судин, щоб покращити надходження крові до кінцівок.

Що робити, якщо ноги мерзнуть?

Головне завдання – покращити приплив крові до пальців рук і ніг. Зробіть настоянку з свіжого червоного буряка – це допоможе прочистити судинну систему. Заповніть на ¾ трилітрову банку свіжонарізаним буряком. Залийте вміст до верху охолодженою кип’яченою водою. Шийку банки накрийте марлею і відправте ємність в темне місце на 8 діб. Настоянку перемішуйте через день дерев’яною ложкою. Проціджену настойку необхідно приймати щодня по 100 мл до їжі. Курс – 3 місяці.

Робіть гімнастику для ніг: згинайте і випрямляйте пальці, щоб покращити приплив крові до них. Витягніть пальці на ногах вперед – затримайте на 10 сек, натягніть носочки на себе – затримайте на 10 сек. Така вправа допомагає покращити приплив крові, ви через деякий час відчуєте, як пальці на ногах зігріваються.

Робіть контрастний душ стоп. Більше рухайтеся. Ходіть влітку при можливості босоніж. Обов’язково стежте за якістю взуття, яке ви носите. Дуже часто ноги можуть мерзнути через те, що взуття вузьке, здавлює стопу, і кров не надходить до пальців.

Дата публікації: 23.02.2019 img Поділитися