чарівна пігулка мотивації

Чарівна пігулка мотивації – де її шукати?

Часто буває: ціль - є, а от бажання щось робити, щоб її досягнути, - нема. У таких випадках кажуть, що бракує мотивації. Де ж її шукати - цю чарівну пігулку?

Ціль і мотивація – не одне і те ж

Мотивація – це що? Ціль? Бажання щось робити для досягнення вашої мети? Готовність діяти зараз? Не дайте ввести себе в оману, коли ставите собі за мету. Ціль – це і є мотивація, правда? Чи не так? Начебто просте запитання, але відповідь зовсім не така очевидна.

Адже ціль – це вектор мотивації, її напрямок. Але не сама мотивація. І тоді, коли ви вкладаєте всього себе, щоб знайти і поставити цілі – ви безперечно робите корисну справу! Головне – НЕ розраховувати на те, що мета сама собою призведе до досягнення бажаного!

Припустімо, ви хочете накачати 5 кг м’язової маси або відкрити свою справу (ви можете поставити сюди будь-яку свою досі не реалізовану мету). Обидві цілі можуть бути цілком цінними для вас. Одна стосується здоров’я та зовнішнього вигляду. Інша – грошей та благополуччя. І обидві цілі ви можете легко саботувати. Чому? Тому що ціль – це кінцева точка, до якої ви хочете прийти (колись потім). А щоб її досягти вам потрібні конкретні дії, конкретні зусилля (прямо зараз). Так ось:

Мотивація – це ваші дії, реакції, які допомагають вам робити зусилля зараз.

Тобто, незалежно від того, наскільки ваша ціль приваблива, якісно усвідомлена, бажана, відповідає вашим потребам та цінностям, мета залишається ще й конкретним завданням, яке потребує викидів дофаміну. Щоразу, коли ви робите дії у бік її реалізації. Щоб не було плутанини – дофамін – це нейромедіатор мотивації, і він нам потрібен до початку дій.

Мотивація потребує “правильних” емоцій

Так, ви можете намагатися щоразу обходитися без мотивації і діяти за рахунок сили волі. Це можливо, багато хто так і робить. І практично завжди потрапляють у чергову пастку. Адже сила волі передбачає активне використання енергії, зусиль, напруження, щоб змусити себе щось робити, а потім і продовжувати розпочате до кінця.

Чим це часто закінчується? Перенапруженням, втомою, тривожністю, апатією, дратівливістю на вибір.

Що тоді робити? Шукати способи запускати свій дофамін ПЕРЕД початком справ!

Тут вам знадобиться креативність, фантазія, чужі ідеї (щоб на них будувати свої), а то й повноцінне занурення в те, як працюють маркетологи, психологи, творці комп’ютерних ігор та інші видавці шоу-програм. Взагалі всі ті, хто ставить за мету викликати у вас емоції і викликати у вас їх швидко. Адже саме навчившись генерувати емоції, які вас стимулюють, безпосередньо перед початком справ, ви отримаєте ресурс довжиною в життя.

Автор лікар-психотерапевт Олександр Кузьмичев

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook