Банановий чай поліпшує сон. Адже шкірка банана багата на триптофан, який сприяє повноцінному нічному сну. А також банан знижує холестерин, у шкірці набагато більше розчинних і нерозчинних харчових волокон, ніж у самому банані, тому вона здатна зменшувати рівень холестерину, запобігаючи серцево-судинним захворюванням, інсульту та раку.
Крім цього, банан оздоровлює серцево-судинну систему, бо шкірка запобігає атеросклерозу, не даючи бляшкам формуватися на стінках судин. А ще банан сприяє схудненню – містить багато харчових волокон.
Він також здійснює детоксикацію організму, насиченість волокнами створює середовище для росту пробіотиків, – корисних бактерій у кишківнику, які зміцнюють імунну систему.
Банан профілактує рак – шкірка містить антиканцерогени, цитопротекторні й антимутагенні аґенти, які зменшують ризик онкозахворювань, зміцнює червоні кров’яні тільця.
Готувати такий чай дуже просто: треба поварити шкірку у воді й дати охолонути. І все – корисний напій готовий. В ньому міститься безліч поживних речовин.
Увага! Банани протипоказані в разі варикозу, тромбофлебіту й інфаркту, а також астматикам – через великий вміст калію. Хворим на цукровий діабет слід вибирати трохи недостиглі плоди чи вживати їх у вареному вигляді. М’якоть і сік також не рекомендують за підвищеної кислотності шлунка.
Слід зважати на те, що банани підвищують в’язкість крові та впливають на швидкість її згортання.