Здоров'я та краса Народна медицина

Амброзія: кому корисна і що лікує

Багато господарів люто борються з чагарниками амброзії, вирубуючи всю поросль, як тільки вона з’являється. Насправді амброзія широко використовується в народній медицині та гомеопатії, адже ця рослина містить безліч корисних речовин і має неймовірно корисні властивості.

Користь амброзії

Амброзія багата ефірними оліями, мінеральними солями, вітамінами та іншими корисними сполуками, такими як камфора, цінерол, сесквітерпеноіди. У терапевтичних цілях використовуються всі частини рослини: стебла, листя, коріння, насіння, квітки, пилок. На основі рослинної сировини готують спиртові та безспиртові настойки амброзії, масляні екстракти, віджимають сік. Препарати застосовують як всередину, так і зовнішньо.

Спектр лікарського дії досить широкий. Амброзія використовується як протипаразитарний засіб при гельмінтозі, аскаридозі і проти інших паразитів, що заселяють травний тракт. Також амброзія має виражені протизапальні властивості, жарознижуючий ефект, використовується при лікуванні дизентерії, проносу.

В результаті проведених досліджень було виявлено, що певні речовини, що входять до складу амброзії (дігідропартенолід і псілостахіїн) є інгібіторами росту ракових клітин. Тому амброзію стали застосовувати для боротьби із злоякісними пухлинами ротоносоглотки.

Розім’яте листя амброзії використовують зовнішньо у вигляді компресів при ударах, ранах, пухлинах, порізах, при радикуліті і остеохондрозі. Гомеопати використовують амброзію як основу для ліки проти алергії.

Ефірна олія амброзії має яскраво-вираженим ароматом, власне від сильного запаху, який виділяє рослина і пішла назва, в корені якого лежить грецьке слово «Амброс» означає запашну мазь, якою натиралися боги. Однак вдихання аромату амброзії може викликати головний біль.

Шкода амброзії

Незважаючи на наявність позитивних якостей і властивостей амброзія все ж вважається сміттєвою і шкідливою травою. Потрапляючи в грунт, насіння амброзії починає «витягувати» все корисне, в тому числі і дорогоцінну вологу, тому поблизу амброзії багато інших рослин і сільськогосподарські культури швидко гинуть, засихають і не розвиваються.

Багато господарів кажуть «де амброзія – там біда», адже коріння амброзії проникає всередину грунту на глибину до 4 метрів, насіння, що потрапило в грунт, зберігає свою силу протягом 40 років, при цьому один кущ амброзії здатний призвести до 200 тисяч насінин.

Особлива шкода амброзії в її пилку, потрапляючи на слизову оболонку дихальних шляхів, викликає сильне подразнення і алергію – сінну лихоманку, аж до астматичних нападів. Тому використовувати амброзію самостійно для лікування не слід. Створити препарати на основі амброзії можуть тільки досвідчені фітотерапевти або гомеопати, що використовують найменші дози рослинної сировини.

При наявності алергічних реакцій, особливо на рослини і їх пилок, найкраще виключити контакт з рослиною. Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Дата публікації: 15.08.2019 img Поділитися