Здоров'я та краса Сам собі лікар

А той третій празник: як підготуватися до купання в ополонці та що не слід робити

Уважно прочитайте! Особливо, якщо купатиметеся вперше.

19 січня всі християни відзначають велике свято – Хрещення Господнє (Водохреща). Скупатися в ополонці в цей день означає очистити душу і тіло. Віруючі люди стверджують: занурення у крижану воду на Водохреще для православної людини – не небезпека, а благо, яке може принести навіть чудесне зцілення від хвороб.

Для того, щоб купання в крижаній воді пройшло максимально корисно, комфортно і безпечно, слід дотримуватися правил. Яких саме, розповідають спеціалісти Центру безпеки життєдіяльності.

Купатися слід у спеціально облаштованих місцях.

Заходити у воду потрібно швидко.

Що швидше зануритеся в крижану воду, то менші шанси отримати переохолодження.

Перебувати у воді слід не довше 20 секунд.Хто занурюється вперше, бажано побути в ополонці як мінімум 10 секунд. Це потрібно для того, щоб відбувся прилив крові до серця.

Не можна витиратися після виходу з води.Розтирання тіла після перебування у крижаній воді може пошкодити дрібні капіляри.

Одягатися потрібно максимально швидко. Слід заздалегідь подбати, щоб одяг був з мінімальною кількістю застібок і ґудзиків.

Після купання – фізичні вправи. Швидко зігріти організм, допоможуть будь-які фізичні вправи, наприклад, можете пробігтися чи виконати присідання.

5 найбільш поширених помилок:

Занурюватися в ополонку не з головою.

Якщо вже пірнаєте в ополонку, то занурюватися потрібно повністю, з головою. Інакше різкий перепад температур між тілом і головою, може спровокувати спазм судин.

Їсти напередодні дієтичні продукти.

У крижаній воді вашому організму дуже знадобиться енергія. Хороший приплив енергії для організму напередодні купання можуть дати сало з чорним хлібом, горіхи, курага та родзинки.

Поплескувати себе по тілу після виходу з ополонки.

Тут причина та ж, що і у випадку з витиранням рушником. Подібні поплескування на морозі можуть пошкодити дрібні судини шкіри.

Намагатися розігрітися на тренажерах.

Багато хто намагається перед купанням в ополонці максимально розігріти своє тіло за допомогою фізичних вправ або навіть тренажерів. Цього ні в якому разі не варто робити. Ваші м’язи можуть отримати мікротравми.

Вживати алкоголь.

Після купання деякі люди зігріваються алкоголем. Але так не можна робити. Алкоголь здатний дати уявне відчуття тепла тільки в перші кілька хвилин, коли під його впливом судини розширюються. Після цього вони різко звужуються і ви ризикуєте дуже швидко замерзнути.

Священики нагадують: купання на Водохреще дійсно очищує душу і тіло. Але одного занурення замало, бо треба ще й мати сильну віру і чисті помисли. Не пірнайте у воду, якщо вважаєте це даниною моді, інакше крижана купіль може закінчитися застудою чи серцевим спазмом.

Дата публікації: 15.01.2020 img Поділитися