Які невибагливі рослини посадити в тіні

Рослинам, які ростуть у тіні, можна додати кольорів, доповнивши їх декоративним різнобарвним камінням або сухим струмком. Така композиція матиме чудовий вигляд!

У затінених місцях квіти зазвичай погано ростуть. Але засмучуватися не треба. Навіть у тіні можна зробити красивий квітник! Обирайте тіньовитривалі і тіньолюбні рослини, серед яких є багато невибагливих. Тож клопотів із таким квітником буде мінімум. 

Які рослини посадити в тіні

На затінених ділянках, куди потрапляє мала кількість світла, можна посадити такі рослини, як тіарелла, вальдштейнія, конвалії, карпатський дзвоник (Aconogonon alpinum), флокси (Phlospaniculata), анемони лісові , астильба (Astilbe thunbergii, A.arendsii), пеларгонія (герань) зональна (у відкитому грунті вирощується як однорічна рослина), плющ, барвінок, сукуленти, папороті, печіночниця, морозник, хвойні рослини.

Найчастіше у затінених квітниках садять хости. Вони бувають з листям різних відтінків: темно-зелені, зелені, зелено-білі, білі, зелено-жовті… . До речі, хоста – невибаглива рослина.

У пристовбурових колах дерев в тінистих квітниках чудово почуваються: герань, астильба, тіарелла, наперстянка, анемони лісові, барвінок, фіалка, декоративні злакові трави.

Якщо під деревами не приживеться жодна рослина, то під ними восени слід посадити цибулинні. Наприклад крокуси, нарциси, тульпани.

Яскрава композиція у тіні

Рослинам, які ростуть у тіні, можна додати кольорів, доповнивши їх декоративним різнобарвним камінням або сухим струмком. Така композиція матиме чудовий вигляд!

Тінисті квітники можна замульчувати корою або деревною стружкою. Ці натуральні матеріали відіграють не тільки декоративну роль. Вони також покращують структуру ґрунту і збільшують його поживність.

Тіньолюбні рослини  можуть мати велике строкате листя та яскраві квіти. Тому стануть виразним акцентом навіть у найменш привабливому куточку саду. Вони подарують приємну прохолоду навіть у найспекотніший літній день.

Догляд за рослинами в тіні

Догляд за тіньолюбними рослинами полягає у прополюванні, підживленні і в поливах, а також у видаленні відцвілих квітконіжок, обрізанні, укритті на зиму.

Щоб квітник у тіні постійно мав охайний зовнішній вигляд, необхідно контролювати ріст рослин. Щоб ці рослини не заповнили весь квітник, можна висадити їх по краю клумби на газоні або біля садової доріжки. Розростаючись, вони будуть виконувати не тільки естетичну, але й практичну функцію.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook