Поливайте огірки цим настоєм – і врожай буде ого-го!

Різноманітні добрива для підживлення огірків можна не тільки купити в магазині, але і приготувати власноруч. Такі підживки мають певні переваги: вони натуральні, безпечні і практично безкоштовні! Ось кілька перевірених рецептів.

Дріжджова підживка

Одне з дієвих добрив, які можна приготувати в домашніх умовах, це настій на основі хлібопекарських дріжджів, що містять чимало поживних речовин (білки, цінні мінерали, мікроелементи, амінокислоти). Таке добриво підсилює активність корисних мікроорганізмів, що живуть у ґрунті, оживляють ґрунтову мікрофлору, стимулюють прискорене розкладання органічних речовин і покращують структуру ґрунту. А завдяки цьому рослинам легше засвоювати поживні речовини. Це добриво не тільки стимулює ріст огірків, але й захищає їх від шкідників, адже є природним фунгіцидом.

Щоб приготувати “добриво” з дріжджів, потрібно 200 г свіжих дріжджів розчинити в 10 л води і настояти 3 доби в теплому місці, щодня помішуючи. Вносити таке добриво потрібно під корінь, обов’язково після поливу, по 0,5 л під кожен кущ 1 раз на 2 тижні.

Підживлення попелом

Попіл – цінне мінеральне добриво для огірків: він містить всі корисні елементи, які так необхідні культурі протягом росту і формування плодів. А ще попіл:

  • покращує якість кислого грунту;
  • допомагає мікроорганізмам швидше розкладати органіку, перетворюючи її в доступні для рослин елементи;
  • допомагає ефективніше боротися з багатьма шкідниками та хворобами.

Підживлення попелом можна здійснювати кількома способами.

  1. Удобрення сухим попелом. Навесні вносять 1 скл. попелу на 1 кв. м, перекопуючи грядки, і по 1 ст. ложці в кожну лунку при висаджуванні розсади в ґрунт. Надалі можна припудрювати попелом грунт біля огірків перед поливом.
  2. Підживлення настоєм попелу. Для приготування потрібно змішати 2-3 ст. ложки попелу та 1 л води, настояти 2 тижні, регулярно помішуючи. Під кожен кущ потрібно виливати по 0,5 л настою 5-6 разів за сезон.

Підживлення курячим послідом

Курячий послід містить залізо, фосфор, мідь, сірку, марганець, цинк, кобальт. Тому підживлювати ним корисно не тільки огірки, а й інші городні та садові культури.

Щоб приготувати настій курячого посліду для підживлення огірків, необхідно залити послід водою в пропорції 1:20 і залишити на кілька годин, періодично помішуючи. Далі розчин потрібно процідити і можна застосовувати. Під кожен кущ слід виливати по 0,5 л настою 3 рази за сезон: на початку вегетації, під час цвітіння огірків і під час активного плодоношення.

Підживлення цибулинням

Добриво з цибулиння добре тим, що його можна використовувати як для кореневого, так і для позакореневого підживлення. При цьому обприскування і полив огірків настоєм лушпиння цибулі – це не тільки повноцінне підживлення, а й захист від хвороб.

Для приготування настою потрібно склянку щільно наповнити цибулинням і залити 8 л дуже гарячої води, настоювати 2-3 дні, процідити. Перед застосуванням настій розвести водою, виливати по 0,5 л під кожен кущ 3-4 рази за сезон. Таким настоєм корисно поливати не тільки огірки, й інші овочі, зокрема, помідори.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook