діти бігають граються

Скільки має рухатися, спати і дивитись мультфільми дитина до 5 років: рекомендації ВООЗ

Скільки часу можна дивитися дітям мультики? ВООЗ розробила рекомендації для дітей від народження до п'яти років щодо тривалості сну, фізичної активності та часу перед екранами та з гаджетами.

У кожному віці є певні норми для дитини, скільки часу вона має спати, бути фізично активною та може дивитися мультики або гратися з гаджетами.

Норми сну і активності для дітей до 1 року

  • Фізична активність – щонайменше 30 хвилин щодня. Коли дитина не спить, періодично укладайте її на живіт; заохочуйте рухати кінцівками, тягнути, штовхати чи хапати невеликі предмети. Не бажано, щоб дитина знаходилася понад годину в колисці, гойдалці або у слінгу на спині. Що менше часу в обмеженому просторі, то краще розвивається моторика дитини та зменшуються ризики мати зайву вагу.
  • Здоровий сон – до 17 годин. Норми сну для дітей 0–3 місяців – 14–17 годин на добу; 4–11 місяців – 12–16 годин.
  • Дозвілля перед телевізором чи з телефоном –  ні. У цьому віці експерти ВООз радять уникати використання гаджетів.

Радимо також прочитати: З якого віку можна давати морозиво дітям?

Норми сну і активності для дітей від 1–2 років

  • Фізична активність – щонайменше 180 хвилин щодня. Упродовж дня заохочуйте дитину більше рухатись. Інтенсивність може бути як помірна, так і висока. Тобто використовуйте кожну хвилину – для ліплення, танців чи прогулянки і гри з м’ячем. Важливо, щоб діти мали змогу рухатись як на вулиці, так і в приміщенні.
  • Здоровий сон — 11–14 год на добу.
  • Дозвілля перед телевізором чи з телефоном –  ні. У цьому віці експерти ВООз радять уникати використання гаджетів.

Радимо також прочитати: Наука обіймів: скільки разів на день потрібно обіймати дитину?

Норми сну і активності для дітей 3–4 років

  • Фізична активність – щонайменше 180 хвилин щодня. Щонайменше 60 хвилин з цього часу – активність середньої чи високої інтенсивності:  гуляти пішки, кататися на роликах, кататися на велосипеді, грати з м’ячем, бігати або грати в “доганялки”, плавати, танцювати тощо. Що більше руху – то краще.
  • Здоровий сон — 10–13 год на добу.
  • Дозвілля перед телевізором чи з телефоном –  не більше 60 хвилин. Корисніша альтернатива — настільні ігри, головоломки, малювання тощо. На відміну від перегляду чогось на екрані чи гри з телефоном, ці активності мають великі переваги для когнітивного розвитку малюка.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook