новоутворення на шкірі

Із доброякісного у злоякісне: хірург-онколог розповів про ризики новоутворень на шкірі

Доброякісні новоутворення на шкірі не загрожують життю людини. Але іноді, під впливом негативних факторів, вони можуть трансформуватися у злоякісні пухлини. У яких випадках - розповідає лікар-онколог.

З різними новоутвореннями на шкірі хоча б кілька разів на життя стикається кожна людина, тому знати базову інформацію по цій темі має кожен дорослий. Доброякісні новоутворення шкіри та підшкірної клітковини – захворювання, які не загрожують життю людини. Але іноді, під впливом негативних факторів, вони можуть трансформуватися у злоякісні пухлини. За яких умов це може відбутися, розповідає хірург-онколог Чернігівського медичного центру сучасної онкології Олександр Косенко.

В яких випадках доброякісна пухлина трансформується у рак?

«Під впливом факторів навколишнього середовища чи під час постійного механічного впливу такі новоутворення можуть стати проблемними для здоров’я, – говорить лікар хірург-онколог Чернігівського медичного центру сучасної онкології Олександр Косенко. – Через пошкодження шкіри може запуститися безконтрольне розмноження епідермальних клітин і доброякісна пухлина трансформується в злоякісну, тобто рак. Також, в ролі провокаторів можуть виступати різні види опромінення (ультрафіолет, рентгенівське, іонізуюче)».

До доброякісних новоутворень шкіри відносять:

  • невуси (вузлові, плоскі, змішані, блакитні, меланоцитарні, папіломатозні, комбіновані, невус Шпітца, пігментні невуси склери/рогівки/райдужки);
  • папіломи;
  • дерматофіброми;
  • гемангіоми;
  • сирінгоми;
  • трихоепітеліоми;
  • кератоз себорейний тощо.

Радимо також прочитати: Що означають червоні родимки на тілі і що з ними робити

Вони можуть локалізуватися на будь-яких ділянках шкіри, можуть бути вроджені або набуті з віком.

«При наявності якихось новоутворень на шкірі важливо регулярно відвідувати дерматолога, особливо, коли утворення збільшуються у розмірі та формі, міняє колір чи з’являється біль, адже злоякісні пухлини шкіри є вкрай небезпечними через швидке та агресивне зростання, можуть проникати в інші тканини і органи, порушують функції шкіри та загрожують життю людини», – наголошує Олександр Косенко.

Проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем щодо утворень на вашій шкірі. За наявності тривожних ознак або для планового огляду сімейний лікар надасть електронне направлення для візиту до дерматолога.


Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook