Якщо у вас є таке бажання, то дослідити своє коріння не так складно, адже нині архіви активно оцифровують та викладають у публічний доступ. Особисто я, не встаючи з дивану за один вечір, записала собі в дерево приблизно 50 людей у шести колінах до 1860 року, пройшовшись лише по одній гілці свого роду без бічних відгалужень. Далі треба вже фізично йти в архів, але я знаю, що за цією лінією я можу дістати інформацію приблизно до 1780-х років. Взяти чотири гілки – і будуть ті ж 200 імен.
Де шукати інформацію, щоб дослідити родовід
Поділюся посиланнями, які використовувала я:
- Сайт ridni.org пропонує не лише пошук за прізвищами, але й зведений каталог метричних книг – тобто пошук архівної документації по конкретному населеному пункту. Вводите назву населеного пункту, з якого походить ваш родич, дивитеся за які роки є метричні книги – і одразу можна дивитися те, що є онлайн, або записувати номери справ і йти по них у конкретний архів. https://ridni.org/catalog/
- Сайт familysearch.org – це як МайХерітедж на мінімалках. Реєстрація безкоштовна, доступна ціла купа оцифрованих архівів, можна створити своє дерево і прив’язувати кожне ім’я до конкретного документа, що підтверджує зв’язок. https://www.familysearch.org/uk/
- Сайти центрального державного архіву https://archium.cdiak.archives.gov.ua/ та регіональні (обласні) архіви зараз також пропонують велику кількість електронних матеріалів для дослідження.
- Спільнота UAGenealogy має багато цікавих та корисних матеріалів, люди діляться там своїм досвідом пошуку та знахідками, збираються для спільних пересилок генного матеріалу для дослідження. Також там можна знайти і винайняти спеціально навчену людину, яка дослідить ваш родовід за вас, якщо розбирати архівні матеріали вам особисто важко.
Хто шукає, той знайде!
Радимо також прочитати: Знаки і символи на вишиванці: як “прочитати” свою вишиту сорочку
Авторка – Ivanna Stratiychuk
Post Views: 52