Перець – це культура, яку тепер вирощують майже у кожному куточку світу, незалежно від клімату. Для хорошого врожаю важливо правильно виростити розсаду перцю. Існують різні види перців: солодкі, гострі, високорослі, та низькорослі. Завдяки праці селекціонерів, ми маємо сорти, придатні для вирощування в зимових умовах, у весняних плівкових теплицях, чи прямо в ґрунті. Перець не вимагає складного догляду та стійкий до багатьох захворювань. Порадами з вирощування розсади перцю ділиться викладач агрономічних дисциплін Вікторія Кипила.
Як виростити розсаду перцю
Підготовка насіння перцю
Для пророщування насіння беремо невелику ємність і кладемо на дно вату, марлю, фільтрувальний папір або іншу тканину. На цю основу викладаємо насіння перцю. Можна залити водою або розчином деревного попелу (1 столова ложка на літр води), щоб змочити основу. Важливо, щоб насіння не плавало. Попіл додає калію, який потрібен для здорового росту перцю. Після замочування ємність ставимо в тепле місце з температурою 25-30 °С, можна накрити харчовою плівкою для створення потрібного мікроклімату. Насіння проростає протягом 10-14 днів.
Підживлення дріжджами: як поливати розсаду помідорів та перцю
Висівання перцю
Перець любить органічні добрива і не витримує кислий ґрунт. Використовуйте якісний компост, можливо з додаванням перепрілого гною, доломітового борошна (100-150 г на відро ґрунту) та комплексних добрив. Добре перемішайте ґрунт, усунувши грудки, для створення “живої землі”.
Сійте насіння спочатку в маленькі ємкості з глибиною ґрунту не менше 5-7 см, роблячи борозни на глибину 0,5 см. Насіння розкладайте рівномірно, з інтервалом у 1 см.
Коли на сіянцях з’являться 3-4 справжні листочки, пересаджуйте їх у більші горщики з об’ємом не менше 500 мл. Наповніть горщики вологим ґрунтом, залишаючи 3-4 см зверху вільними. Помістіть розсаду у заглиблення по центру, акуратно розпрямте коріння і засипте ґрунтом до середини сім’ядольного колінця. Якщо розсада витяглася, то можна засипати ґрунтом трохи вище.
Після пікіровки розсаду поставте на світле місце, наприклад, на підвіконня, де вона зможе отримувати достатньо світла. Важливо не дозволяти рослинам затінювати одна одну, тому з часом їх потрібно розташовувати далі одна від одної.
Як і чим поливати розсаду, щоб вона не хворіла
Як доглядати за розсадою перцю
Здоров’я розсади можна визначити за зовнішнім виглядом листя: молоді листочки мають бути світліші за старі, які мають насичений темно-зелений колір. Такий вигляд свідчить про те, що рослини розвиваються добре. Перець не любить ущільнення ґрунту, тому важливо періодично розпушувати верхній шар горщика для забезпечення доступу повітря до коренів.
Однією з проблем при вирощуванні розсади може стати хвороба чорна ніжка. Щоб уникнути цього, садіть розсаду в теплу землю і поливайте лише теплою водою. Для профілактики хвороби можна посипати навколо стебла піском товщиною приблизно 0,5 см, що допоможе забезпечити дренаж і утримувати пристовбурні кола сухими.
Враховуючи ці поради, можна успішно виростити здорову розсаду перцю, яка згодом добре приживеться в ґрунті або теплиці і принесе багатий урожай.
Зробіть це перед тим, як сіяти розсаду!