кіт на прогулянці

Чи варто виводити кота на прогулянку на вулицю?

Кішкам дуже корисні прогулянки на вулиці, але є певні "але", які треба врахувати їхнім власникам. Ось що рекомендують ветеринари...

І людям, і тваринам важливо приємно та активно проводити час. За статистикою, майже половина домашніх котів має зайву вагу. Тому прогулянка на вулиці потенційно може бути хорошим способом для вашого улюбленця бути фізично активним та залишатися у формі.

«Коти, які люблять гуляти, асоціюватимуть повідець із можливістю вийти на вулицю й отримають задоволення від прогулянки», — розповідає Мікель Дельгадо, фахівець з поведінки тварин у Feline Minds.

Коти мають еволюційну перевагу – високий метаболізм – і спалюють калорії навіть тоді, коли відпочивають, але їм потрібна щоденна активність. Тому потрібно спонукати котів до активності, інакше вони можуть стати ледачими та страждати на ожиріння. Для котів дуже важливо гратися і тренувати хижу поведінку.

Загалом експерти рекомендують виводити кішку на прогулянку, якщо вашій тварині подобається ця активність і ви можете безпечно виводити її на вулицю, не викликаючи стресу чи дискомфорту. Не варто змушувати свого кота робити щось, що викликає у нього дискомфорт. Якщо ви намагаєтеся змусити улюбленця прогулятися, але він відчуває явний дискомфорт, не змушуйте тваринку до прогулянки.

Іноді дуже складно заохотити кішку тренуватися і бути активною, але якщо ваша кішка охоче гуляє, робіть це, – рекомендують ветеринари. Якщо кішка відчуває стрес від виходу на вулицю, то він є набагато згубнішим, ніж будь-яка активність, яку вона може отримати. Варто вигулювати своїх улюбленців на власному подвір’ї чи в іншому тихому місці, щоб зменшити ймовірність стресу у тварини.

  • Чому кіт ігнорує свою дряпку, а дере меблі, – відповідь ветеринара

Як підготувати кота до прогулянки на вулиці?

Якщо кішка, на ваш погляд, готова до прогулянок на вулиці, почніть з покупки повідця та нашийника, розроблених спеціально для котів. 

На ринку є багато упряжок для котів: від важких надійних жилетів на липучках до легких, які вимагають від котів більшої податливості. Спробуйте різні повідці, щоб побачити, який з них більше подобається вашому коту, але переконайтеся, що ви купили той, який підходить вашому вихованцеві.

Далі привчіть котика до нашийника і повідця. Ці тварини – майстерні втікачі, тому повідці мають бути надійними. Одягніть упряж вдома, перевірте, чи тваринці зручно, і чи надійна ця річ. Ви також можете запропонувати киці ласощі, щоб у неї повідець асоціювався з чимось приємним.

Коли ви перебуваєте на вулиці, нехай ваша кішка сама визначить, куди вона хоче піти — у розумних межах. Уникайте тротуарів або місць, де потенційно лякає рух транспорту або тварини. Замість цього спробуйте прогулятися в безпечній закритій зоні на відкритому повітрі.

Проявіть терпіння, привчаючи кота до нового заняття. Ключ до того, щоб привчити кішку ходити на повідку, — це почати з дитинства. А якщо ваш кіт вже виріс, вам може знадобитися багато терпіння, поки він звикне до цього.

  • Кому не можна спати в одному ліжку з котами?

Чи можна кота самого випускати на вулицю?

Ветеринари не рекомендують випускати котів вільно гуляти вулицею з різних причин. Там на них чатують різні небезпеки, як-то збиття автомобіля, бійки з іншими котами, отрути та інші ризики. Можна дозволяти котам гуляти на свіжому повітрі, лише якщо у вас є надійний вольєр, щоб вони не виходили з поля зору.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook