COVID-19 — чому він такий небезпечний для людей похилого віку

Ця хвороба може вражати людей будь-якого віку, але організм у міру старіння стає більш вразливим до інфекцій. Тому людям похилого віку радять уважно ставитися до свого здоров'я.

COVID-19 — це захворювання, показник смертності якого досить високий. Під час пандемії безліч людей постраждали від інфекції та її ускладнень, проте найбільшу групу ризику становлять люди похилого віку. Саме вони найчастіше страждають на важкі форми і стикаються з множинними системними ускладненнями у разі одужання.

Ця хвороба може вражати людей будь-якого віку, але організм у міру старіння стає більш вразливим до інфекцій. Тому людям похилого віку радять уважно ставитися до свого здоров’я і проходити тестування на коронавірус за будь-якої підозри на розвиток хвороби. За посиланням https://esculab.com/covid19 ви можете ознайомитись з повним переліком випадків, коли слід звернутись до лабораторії.

Чинники ризику у похилому віці

Для такого тяжкого перебігу інфекції є кілька причин:

  1. Хронічні захворювання. З віком на тлі появи шкідливих звичок, багаторазово перенесених респіраторних інфекцій, неправильного способу життя та інших факторів дихальна та серцево-судинна система людини вже не можуть повною мірою виконувати свою функцію. Вони стають вразливими до проникнення та розмноження патогенних збудників.
  2. Слабкий імунітет. Імунна система також не в змозі впоратися з проникливими вірусами, тому їхнє розмноження відбувається швидше, ніж у молодих пацієнтів. На цьому фоні симптоми більш виражені та тяжкі.
  3. Інші стани. Початок коронавірусної інфекції може маскуватися під хвороби, що вже є — хронічну обструктивну хворобу легень, серцеву недостатність, хворобу Альцгеймера. У таких умовах практично неможливо запідозрити приєднання вірусної інфекції.
  4. Знижена здатність до відновлення. У процесі старіння клітини втрачають здатність до швидкої регенерації, а організм слабшає. Навіть після легкої форми ковіду літній людині важче відновитися, що і призводить до затяжних наслідків, ускладнень та високої летальності.

Перелічені фактори — причина, через яку людей похилого віку внесли до групи підвищеного ризику. Їхнє здоров’я потребує особливої уваги.

ковід

Симптоми хвороби у літньому віці

Часто симптоми типові — сухий кашель, утруднене дихання, задишка, підвищення температури. Однак часто спостерігається безсимптомний перебіг (який ускладнює діагностику) і атиповий, який включає:

  • ознаки деменції;
  • часті падіння на підлогу з ліжка або під час ходьби;
  • маячні ідеї та нав’язливі думки;
  • порушення зору.

Іноді симптоми схожі з проявами кишкової інфекції (з’являються нудота та діарея). Ось чому важливо звертатися до лабораторії після контакту з хворими, навіть якщо типових ознак немає. Вам проведуть тест і повідомлять результат — наприклад, у лабораторії Ескулаб це займає близько доби.

Якщо вчасно не розпочати лікування, хвороба протікатиме тяжко. Згодом можуть розвинутися ускладнення, зокрема, ураження серця, порушення у роботі нервової системи та респіраторні порушення (наприклад, аносмія).

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook