Щоб тісто вдалося потрібної консистенції, а випічка – смачною і пухнастою, не обов’язково додавати якісь секретні інгредієнти. Потрібно чітко дотримуватися технології приготування даного виду тіста. І знати деякі секрети пекарів. Їх для вас, любі господині, ми зібрали в одній публікації. Нехай ваша випічка завжди вдається!
- Щоб тісто при випіканні не пригоріло, під деко треба поставити сковорідку з водою.
- Дріжджі при замішуванні тіста не мають контактувати з сіллю або жирами, інакше вони втрачають розпушувальну здатність.
- Сіль в тісто треба класти обережно: пересолене тісто погано сходить, а випічка виходить блідою.
- Збиті білки треба вводити в тісто, обережно його помішуючи. Якщо помішувати інтенсивно, то білки осядуть і випічка вийде щільною.
- З’єднуючи частини тіста, треба додавати легку суміш у важку, але не навпаки.
- Остиглу випічку треба заливати гарячим сиропом, а гарячу – холодним.
- Смажені пиріжки роблять з тіста більш рідкої консистенції, ніж печені.
- Не варто класти в тісто багато жиру: пироги вийдуть безформні і з твердим м’якушем.
- Важливе значення для тіста має додавання малої (приблизно 5 г на 500 г борошна) кількість солі. Вона підкреслює солодкий смак випічки. Однак не варто додавати сіль в опару: вона вбиває дріжджові грибки.
- Дріжджове тісто вдається, якщо воно підходить в холодній воді, а не в теплому місці. Коли воно підійшло, додайте в нього остиглу натерту варену картоплю (2–3 картоплини на 1 кг борошна) – і випічка довше залишатиметься свіжою.
- Пісочне тісто не можна місити дуже довго. Від цього воно стане жорстким і щільним. Додаючи в нього продукти, дотримуйтеся такої пропорції: борошно : жир : цукор = 4 : 2 : 1 (за масою).
- Якщо для приготування пісочного тіста для торта використовувати тільки жовток, то коржі не кришитимуться при нарізанні.
- Надлишок цукру в тісті уповільнює його бродіння, а при випіканні скоринка швидко засмажується, в той час як середина залишається ще сирою.
- Щоб виріб був м’яким (верхня і нижня скоринки), його слід ще гарячим накрити рушником.
- Не варто всипати борошно в рідину, а навпаки – поступово додавати рідину до борошна.
Post Views: 35