Найчастіше тріскаються губи восени та взимку, з приходом холодів. Ще кажуть, що губи обвітрюються: стають сухими, лущаться, з’являються тріщинки та болючі рани. Гігієнічна помада виручає не завжди. А от допомогти пом’якшити і загоїти губи може “золоте” масло.
Чому тріскаються губи
Негативно на шкіру губ впливає багато чинників:
- тривале перебування під сонячними променями:
- перебування на морозі;
- вітряна погода;
- пересушене повітря у приміщення під час опалювального сезону.
Також розтріскування губ може бути наслідком зневоднення організму. Тому і взимку, і влітку важливо достатньо пити. А у холодну пору року, коли працюють опалювальні прилади, варто використовувати зволожувачі повітря.
Будьте уважні: розтріскування губ може бути симптомом деяких захворювань, наприклад, проявом алергії. Це може бути реакція на косметику, ліки, продукти тощо, що містять алергени.
Якщо протягом тривалого часу не вдається загоїти губи і вони продовжують тріскатися, варто звернутися до лікаря і перевірити щитоподібну залозу, виключити такі захворювання, як цукровий діабет, псоріаз та інші.
Часто до розтріскування губ призводять погані звички, як-то кусання та часте облизування губ на вітрі і морозі.
Як приготувати “золоте” масло
Одним із засобів проти розтріскування губ є “золоте” масло. Це паличка-виручалочка, адже допомагає не тільки зволожити пересушені губи і загоїти, а й розв’язує інші проблеми.
“Золоте” масло дуже помічне, якщо обвітрюються і тріскаються губи. А також лікує будь-які пошкодження шкіри: опіки, порізи, сонячні опіки, синці, подряпини. Можливо, таку мазь можна десь купити. Але краще зробити власноруч. Це зовсім просто.
Треба кульку прополісу (приблизно 10–15 г) розтопити на водяній бані зі 100 г доброго масла, в ідеалі – домашнього, перевіреного, несоленого. Щойно масло із прополісом змішається, відразу зняти ємність з водяної бані. Виходить в’язка мазь яскраво-жовтого кольору. Зберігати її можна в холодильнику, тоді застигає. Можна тримати і за кімнатної температури – не зіпсується.
Якщо маєте порожню коробочку від губної помади, заповніть її маззю і дайте застигнути. Тоді матимете лікувальну гігієнічну помаду, яка завжди буде під рукою готова до застосування у будь-який зручний момент. Або покладіть у малесеньку баночку від крему або блиску для губ і носіть з собою у кишені або сумочці.